Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES

Franca agresive, nuk jemi favoritë

Franca agresive, nuk jemi favoritë

7 July, 2016 @11:59

Në prag të ndeshjes gjysmëfinale ndaj Francës, trajneri i kampionit aktual të Botës para mediave u shpreh:

Franca është një skuadër që ka shumë mundësi zgjedhjeje në sulm. Ata krijojnë shumë presion, sidomos në mesfushë me Pogbanë e Matuidin. Sulmi i tyre ka qenë arma e tyre më e fortë këtë kampionat dhe ata janë treguar vazhdimisht skuadër agresive. Janë skuadra vendase dhe duhet të jemi të kujdesshëm.

Sa i përket formacionit startues, Joachim Löw u shpreh:

Schweinsteiger ka stërvitur plotësisht me skuadrën dhe do të jetë në formacionin startues. Përvoja e tij është tejet e nevojshme në ndeshje të tilla. Ai është një lojtar i rëndësishem për ne dhe kur është i gatshëm, ai gjithmonë luan rol masiv.

Duhet t’i mbulojmë mungesat e Hummelsit, Gomezit e Khediras, prandaj duhet të luajmë si skuadër e bashkuar. Nuk jemi favoritë sepse do të luajmë ndaj gjithë vendit, ndaj gjithë Francës. Të jesh favorit në ndeshje të tilla nuk vlen asgjë. Vlen vetëm ajo që shfaqet në fushë.”

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016