Të gjitha lajmet

1/8: JUVENTUS - TOTTENHAM

Dominim anglez në Torino, Tottenhami në avantazh

Foto: UCL

Dominim anglez në Torino, Tottenhami në avantazh

13 February, 2018 @22:36

Juventus
Tottenham Hotspur
Juventus 2 : 2 Tottenham Hotspur
G.Higuain 2' 9' (P)' H.Kane 35', C.Eriksen 72'

Allianz Stadium

Pas paraqitjeve fenomenale në Premier League në ndeshjet ndaj Unitedit, Liverpoolit dhe Arsenalit në 3 xhirot e fundit, Tottenhami ka impresionuar edhe me paraqitjen e shfaqur sonte në Torino ndaj Juventusit.

Përkundër disavantazhit të hershëm prej 2 golave, njëri prej tyre nga pozita jashtë loje e tjetri nga pika e bardhë, Spurs e diktuan tempon e ndeshjes përgjatë gjithë kohës dhe shënuan 2 herë në terrenin mysafir, duke marrur një rezultat shumë pozitiv para ndeshjes kthyese në Londër.

Si në posedim të topit e si në rastet e krijuara, Tottenhami sonte u tregua skuadër më e mirë, ndërsa në sy ranë dy mesfushushorët Dembele e Eriksen, që zhvilluan paraqitje fenomenale.

CHAMPIONS LEAGUE - SKEMA DREJT FINALES

Kane dhe Eriksen shënuan për londinezët sonte, derisa duhet përmendur edhe një penallti e shpërdoruar nga Higuain në fundin e pjesës së parë, penallti e cila mund t’i kishte dhënë kahje tjetër ndeshjes sikur të shënohej.

Dueli kthyes më 7 marsAngli nis me Tottenhamin favorit, që kalon tutje edhe me barazim pa gola apo 1-1, e në anën tjetër Juventusi udhëton me qëllimin e vetëm për të shënuar, para se të mendojë për gjërat tjera.BASEL - CITY

Ndeshja e kthimit ‘për sy e faqe’

Fotot: uefa.com

13 February, 2018 @22:24

Lideri i Premier Ligës, Manchester City, ka shkelur Baselin në Zvicër sonte, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 0-4.…

ARSENAL

Lëndohet Lacazette, operimi i detyrueshëm

13 February, 2018 @15:23

Arsenali do të jetë pa shërbimet e francezit Alexandre Lacazette për 4-6 javë. Lajmi u bë i ditur sot, me…

KUPA E KOSOVËS

Shorti i çerekfinales, dy ditë pas

13 February, 2018 @12:20

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se shorti i ndeshjeve çerekfinale të Kupës së Kosovës do…

DY NDESHJE SONTE

Rikthehet Liga e Kampionëve

Foto: uefa.com

13 February, 2018 @8:34

Sonte me dy përballje në program, kthehet Liga e Kampionëve. Basel pret Manchester Cityn në ndeshjen e parë të…

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray fiton dhe merr kreun

12 February, 2018 @20:47

Me 3 gola të shënuara në 38 minutat e para të ndeshjes, Galatasaray krijoi epërsi solide ndaj Antalyasporit dhe takimin…

FC PRISHTINA

Prishtina zhvendoset në Pejë

12 February, 2018 @20:41

“Shahin Haxhiislami” do të jetë ‘shtëpia e përkohshme’ e Prishtinës në futboll. Skuadra nga kryeqyteti, stadiumi i së cilës është…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

JURGEN KLOPP

Juventus problemi më i madh

19 December, 2018 @12:14

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka cilësuar Juventusin si favorit më të madh për të fituar Ligën e Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League