Të gjitha lajmet

BASEL - CITY

Ndeshja e kthimit ‘për sy e faqe’

Fotot: uefa.com

Ndeshja e kthimit ‘për sy e faqe’

13 February, 2018 @22:24

Basel
Manchester City
Basel 0 : 4 Manchester City
14', 53' İ. Gündoğan, 18' Bernardo Silva, 23' S. Agüero

St. Jakob-Park, Basel.

Lideri i Premier Ligës, Manchester City, ka shkelur Baselin në Zvicër sonte, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 0-4.

Manchester City

Ekipi i Josep Guardiolës ka vazhduar formën e shkëlqyeshme nga Premier Liga edhe në nismë të pjesës pranverore të Ligës së Kampionëve, duke shënuar tre herë brenda 23 minutave të para të ndeshjes për t’i dhënë fund shpresave të Taulant Xhakës me shokë që në përballjen e parë të së tetës së finales së kësaj gare.

SKEMA E CHAMPIONS LEAGUE

Ndeshja e kthimit ndërmjet Cityt dhe Baselit zhvillohet në Manchester më 7 mars, kur zyrtarisht do të përcaktohet çerekfinalisti nga kjo përballje.

Ilkay Gundogan

ARSENAL

Lëndohet Lacazette, operimi i detyrueshëm

13 February, 2018 @15:23

Arsenali do të jetë pa shërbimet e francezit Alexandre Lacazette për 4-6 javë. Lajmi u bë i ditur sot, me…

KUPA E KOSOVËS

Shorti i çerekfinales, dy ditë pas

13 February, 2018 @12:20

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se shorti i ndeshjeve çerekfinale të Kupës së Kosovës do…

DY NDESHJE SONTE

Rikthehet Liga e Kampionëve

Foto: uefa.com

13 February, 2018 @8:34

Sonte me dy përballje në program, kthehet Liga e Kampionëve. Basel pret Manchester Cityn në ndeshjen e parë të…

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray fiton dhe merr kreun

12 February, 2018 @20:47

Me 3 gola të shënuara në 38 minutat e para të ndeshjes, Galatasaray krijoi epërsi solide ndaj Antalyasporit dhe takimin…

FC PRISHTINA

Prishtina zhvendoset në Pejë

12 February, 2018 @20:41

“Shahin Haxhiislami” do të jetë ‘shtëpia e përkohshme’ e Prishtinës në futboll. Skuadra nga kryeqyteti, stadiumi i së cilës është…

KUPA E KOSOVËS

Përcaktohet finalja e Kupës në futsall

Foto: nga arkivi

11 February, 2018 @22:04

Tashmë gjithçka është gati për finalen e Kupës së Kosovës në futsall. Pas fitores së Feniksit ndaj Prishtinës dhe…

JOSE MOURINHO

Po të luanim edhe 10 orë, s’do të shënonim

Foto: premierleague.com

11 February, 2018 @21:48

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i ka hedhur fajin Perendive të futbollit sot, pas disfatës nga Newcastle United, 1-0.…

BASAKSEHIR - FENERBAHÇE

Fernandao mjaftoi për fitore në derbi

Foto: Fenerbahçe Official

11 February, 2018 @21:41

Fenerbahçe duke e mposhtur liderin e Superligës Turke Basaksehirin me rezultat 2-0, e zbriti diferencën në dy pikë në krye…

WERDER - WOLFSBURG

Werderi i Rashicës fiton, mbi zonën e rrezikshme

Foto: Werder Official

11 February, 2018 @21:37

Ekipi i Werder Bremenit me fitoren e dytë në dy xhirot e fundit, ka dalë nga zona e rrezikshme e…

SOUTHAMPTON - LIVERPOOL

Firmino e Salah, Liverpool ‘kërcënon’ Unitedin

11 February, 2018 @19:19

Pas barazimit dramatik me Tottenhamin, Liverpooli i është rikthyer fitoreve në udhëtim te Southamptoni. Të zakonshmit Firmino e Salah shënuan…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League