Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HUAZOHET NGA LIDERI!

Donat Rrudhani kalon te Lausanne-Sport

Fotot: lausanne-sport.ch

Donat Rrudhani kalon te Lausanne-Sport


6 February, 2024 @16:50

Mesfushori i Kosovës, Donat Rrudhani, është bërë anëtar i ri i ekipit të Superligës zvicerane, Lausanne-Sport. Rrudhani që do të veshë fanellën me numër 29 te Lausanne, do të jetë mesfushori i ri ekipit, ndërsa skuadra e tij po lufton për mbijetesë në elitë.

Donat Rrudhani

Ai është huazuar te Lausanne-Sport prej liderit të ligës, Young Boys. Rrudhani ka regjistruar 9 paraqitje dhe ka shënuar 2 gola në Superligën zvicerane këtë stinor. I lindur në Kamenicë, 24-vjeçari mund të luajë edhe në pozita të krahut, siç ka ndihmuar disa herë kombëtaren e Kosovëss.

 


 
Të gjitha lajmet nga International