Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - TREPÇA '89

Drita mposhtet pas 4 muajve, mundësi për Ballkanin!

Drita mposhtet pas 4 muajve, mundësi për Ballkanin!


20 February, 2021 @14:54

Një ndeshje për t’u harruar për kampionin në fuqi të Kosovës!

Ekipi i Dritës sot befasisht u mposht 1-2 (Kastriot Rexha 80’ / Zeki Ademi 14’, Adenis Shala 45+1’) nga Trepça ‘89 në Gjilan, për ta bërë kështu një lëshim të pikëve në luftën për mbrojtjen e titullit.

Skuadra e Trepçës ‘89, që gjatë javës mori vëmendjen për shkak që ishte afër të nënshkruajë me ish-yllin e Lazios, Luis Cavanda (transfer që në fund nuk u kompletua), sot mori vëmendjen për shkak që arriti ta mposhtë në shtëpi kampionin aktual të Kosovës, Dritën.

Për Dritën kjo ishte vetëm humbja e dytë këtë sezon në ligë, pas asaj nga Ballkani 4 muaj më parë, ndërsa e para në ndeshjet e luajtura në shtëpi.

Zeki Ademi i mitrovicasve u regjistrua i pari në listën e golashënuesve, duke shënuar në minutën e 14’, ndërsa deri në përfundimin e pjesës së parë mitrovicasit shënuan edhe një herë. Sikur javën e kaluar, edhe sot golin për ‘89-shin e gjeti këmbëshpejti Adenis Shala, i cili shënoi për 0-2 në minutën e 45+1’.

TABELA AKTUALE

Në pjesën e dytë, Drita me zëvendësime ofansive rriti presionin ndaj kundërshtarit, por goli i ngushtimit të epërsisë vonoi shumë. Ishte minuta e 80’ kur Kastriot Rexha shënoi për 1-2, dhe për përmbysje eventuale ishte vonë. Mitrovicasit e menaxhuan mirë pjesën e mbetur të ndeshjes dhe e mbyllën takimin me fitore.

Kjo humbje i jep edhe më shumë shpresë Ballkanit e Prishtinës në garën për titull. Me fitore nesër ndaj Gjilanit, Ballkani e merr kreun falë golaverazhit, kurse prishtinasit momentalisht ndodhen 6 pikë larg kreut.

Në anën tjetër, ‘89-shi tashmë është i pesti në renditje.

Duhet përmendur që te Drita sot për shkak të kartonëve munguan Fidan Gërbeshi e Erjon Vucaj, kurse për shkak të lëndimit mungoi Vladica Brdarovski.


LIVERPOOL - EVERTON

Fitorja e parë në Anfield nga viti 1998

Premier League

Fitorja e parë në Anfield nga viti 1998

20/02/21 @ 21:02

SHQIP NË BOTË

Roshi debuton me fitore

International/Sportistë shqiptarë në botë

Roshi debuton me fitore

20/02/21 @ 19:56

PREMIER LEAGUE

Leeds United po pregaditen për largimin e Bielsas

Premier League

Leeds United po pregaditen për largimin e Bielsas

20/02/21 @ 19:40

PAS NDESHJES: DRENICA - BESA

Krasniqi: Qëllimin e kishim për të fituar

FFK Superliga

Krasniqi: Qëllimin e kishim për të fituar

20/02/21 @ 18:45

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

06/07/21 @ 16:34

BASTORET

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

06/07/21 @ 16:22

TRANSMETUESI

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

06/07/21 @ 13:48

BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga