Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LAZIO

Dua të tregoj Muriqin e vërtëtë

Dua të tregoj Muriqin e vërtëtë


13 July, 2021 @13:43

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, ka dhënë një intervistë kanalit Sky, në lidhje me gjendjen aktuale të tij dhe planet për sezonin e ri.

Muriqi ka treguar se dëshiron të tregon Vedatin e vërtetë në këtë stinor.

Në dy vitet e fundit nuk arrita të përgatitem siç duhet. Në vitin e kaluar isha me Covid, derisa sivjet jemi duke punuar shumë mirë, po ndihem shumë mirë dhe do të jem i gatshëm për Lazion”.

Trajneri është gjithmonë në kontakt me të gjitë, shpresoj të jem në gjendje të tregoj Muriqin e vertetë në këtë ligë”.

Muriqi gjithashtu ka thënë se transferimi i Hysaj do të jetë i mirë për skuadrën.

“Kam luajtur me Hysaj dhe Strakosha kur ishim pjesë e kombëtares së Shqipërisë U21. Hysaj është një lojtar i shkëlqyeshëm, ai e njeh futbollin e Sarrit dhe është një anësor i mirë, do të jetë një transferim i qëlluar për Lazion”, përfundoi Muriqi.


PRISHTINA - FERENCVAROS

Sonte ndeshja Prishtina - Ferencvaros

Champions League

Sonte ndeshja Prishtina - Ferencvaros

13/07/21 @ 12:39

BARCELONA

Ansu Fati në fazën e rehabilitimit deri në gusht

La Liga

Ansu Fati në fazën e rehabilitimit deri në gusht

13/07/21 @ 12:25

REAL MADRID

Benzema afër renovimit

La Liga

Benzema afër renovimit

13/07/21 @ 12:00

TOP 11

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

Evropiani/International

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

13/07/21 @ 11:37

PRISHTINA - FERENCVAROS

Ramadani: Do të isha i gëzuar nëse eliminohemi me fitore

Champions League

Ramadani: Do të isha i gëzuar nëse eliminohemi me fitore

12/07/21 @ 21:16

PRISHTINA - FERENCVAROS

Stoger: E kemi rezultatin, por ende s’ka përfunduar asgjë

Champions League

Stoger: E kemi rezultatin, por ende s’ka përfunduar asgjë

12/07/21 @ 20:36

NGA KONFERENCA

Reina: Me Strakoshën 100%

Serie A/International

Reina: Me Strakoshën 100%

12/07/21 @ 16:55

ITALIANI

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

Premier League/Serie A/Transfere

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

12/07/21 @ 13:40

HOLANDEZI I DALLUAR

Dumfries në Itali

Serie A/Transfere

Dumfries në Itali

12/07/21 @ 13:10

MERKATO

Mourinho interesohet për mesfushorin e Juventusit

Serie A/Transfere

Mourinho interesohet për mesfushorin e Juventusit

12/07/21 @ 12:45

JUVENTUS

Sulmuesi i Genoas e dëshiron Juventusin

Serie A/Transfere

Sulmuesi i Genoas e dëshiron Juventusin

12/07/21 @ 11:55

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

PLAYER RATINGS @ FINAL

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

Evropiani/Serie A/International

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

12/07/21 @ 00:49

FINALJA EURO2020

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

Evropiani/Serie A/International

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

11/07/21 @ 23:55

JUVENTUS

Pinsoglio: Cristiano, do të pres në fushë

Serie A/Transfere

Pinsoglio: Cristiano, do të pres në fushë

11/07/21 @ 19:45


 
Të gjitha lajmet nga Serie A