Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA - FERENCVAROS

Stoger: E kemi rezultatin, por ende s’ka përfunduar asgjë

FOTO / Prishtina

Stoger: E kemi rezultatin, por ende s’ka përfunduar asgjë


12 July, 2021 @20:36

Trajneri i skuadrës Ferencvaros, Peter Stoger, para ndeshjes së dytë kualifikuese të rrethit të parë të Ligës së Kampionëv kundër Prishtinës, ka mbajtur konferencë për media.

Stoger edhe pse skuadra e tij ka një avantazh të mirë, por ai ende mendon se nuk ka përfunduar asgjë.

Jemi në pozitë të mirë, e kemi rezultatin 3-0, por ende s’ka përfunduar asgjë, i kemi edhe 90 minuta. Duhet të mbajmë motivin lartë dhe pëgjegjësinë maksimale dhe kemi mundësi të artë të kalojmë tutje”.

Trajneri 55 vjeçar, shtoi më tej se ndeshje do të ishte më e mirë me praninë e tifozëve dhe pret që Prishtina të rrezikoj më shumë.

Më e rëndësishme është të luajmë sigurt, shpejtë, ta ruajmë topin. Dua të kontrollojmë më shumë situatën në mbrojtje, mos të na ndodhin lëshimet e ndeshjes së parë dhe t’i shfrytëzojmë rastet e krijuara

Pres kundërshtar i cili dëshiron të rrezikoj më shumë, sespse s’kanë çfarë të humbasin pas rezultatin 3-0. Janë skuadër e mirë teknike, fizikisht janë të fortë”, përfundoi trajneri i skuadrës hungareze.

Ndeshja në mes të Prishtinës dhe Ferencvaroshit do të luhet nesër nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”.


ARBËRIA

Dior Zabërgja ndahet me Arbërinë

FFK Liga e parë/Transfere

Dior Zabërgja ndahet me Arbërinë

12/07/21 @ 19:34

NGA KONFERENCA

Reina: Me Strakoshën 100%

Serie A/International

Reina: Me Strakoshën 100%

12/07/21 @ 16:55

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41

ZYRTARËT E NDESHJES

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

12/07/21 @ 16:37

PARA DUELIT TË KTHIMIT

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League/International

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

12/07/21 @ 16:26

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Besar Halimi kalon në elitën letoneze

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besar Halimi kalon në elitën letoneze

12/07/21 @ 16:14

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41

ZYRTARËT E NDESHJES

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

12/07/21 @ 16:37

PARA DUELIT TË KTHIMIT

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League/International

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

12/07/21 @ 16:26

DUELI I KTHIMIT, PA SHIKUES

Prishtina njofton: Pa shikues në ndeshjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina njofton: Pa shikues në ndeshjen e kthimit

09/07/21 @ 17:02

CHAMPIONS LEAGUE

Teutës i nevojitet “mrekullia” për kualifikim

Champions League

Teutës i nevojitet “mrekullia” për kualifikim

07/07/21 @ 21:05

TEUTA - SHERIFF, LINE UPS

Teuta i del me këtë 11-she përballë Sheriffit

FSHF Kategoria Superiore/Champions League

Teuta i del me këtë 11-she përballë Sheriffit

07/07/21 @ 18:20

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

06/07/21 @ 16:34

BASTORET

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

06/07/21 @ 16:22


 
Të gjitha lajmet nga Champions League