Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BRAZILI

Dunga përzgjedhësi i Brazilit

Dunga përzgjedhësi i Brazilit


22 July, 2014 @16:21

Ish futbollisti i njohur brazilian, Carlos Dunga, është bërë përzgjedhësi i ri i përfaqësueses së Brazilit.

Federata braziliane e futbollit ka njoftuar se Dunga do të jetë pasardhësi i Luiz Felipe Scolarit, të cilit i ka skaduar kontrata dhe tashmë ka mbetur papunë.

Kjo do të jetë epoka e dytë e Brazilit nën drejtimin e Dungas, pasi që trajneri 50 vjeçar e kishte drejtuar këtë përfaqësuese edhe gjatë periudhës 2006-2010, ndërsa në Botërorin 2010 në Afrikën e Jugut ishte eliminuar në çerekfinale nga Holanda.

Trajneri brazilian së fundi ka qenë trajner te skuadra braziliane Internacional.


 
Të gjitha lajmet nga International