Të gjitha lajmet

BRAZILI

Dunga përzgjedhësi i Brazilit

Dunga përzgjedhësi i Brazilit

22 July, 2014 @16:21

Ish futbollisti i njohur brazilian, Carlos Dunga, është bërë përzgjedhësi i ri i përfaqësueses së Brazilit.

Federata braziliane e futbollit ka njoftuar se Dunga do të jetë pasardhësi i Luiz Felipe Scolarit, të cilit i ka skaduar kontrata dhe tashmë ka mbetur papunë.

Kjo do të jetë epoka e dytë e Brazilit nën drejtimin e Dungas, pasi që trajneri 50 vjeçar e kishte drejtuar këtë përfaqësuese edhe gjatë periudhës 2006-2010, ndërsa në Botërorin 2010 në Afrikën e Jugut ishte eliminuar në çerekfinale nga Holanda.

Trajneri brazilian së fundi ka qenë trajner te skuadra braziliane Internacional.

GRUPI A: EGJIPTI - ZIMBABVEJA 1-0

Egjipti ia nis me fitore në Kajro

Foto: afcon

22 June, 2019 @12:46

Mahmoud Trezeguet që luan për Kasimpasha-në në Superligë të Turqisë, ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes, ku organizatori i…

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22 June, 2019 @12:22

Sulmuesi kilian Alexis Sanchez që nuk po tregohet assesi me Manchester Unitedin qe dy stinorë, ka shkëlqyer përsëri me reprezentacionin…

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20 June, 2019 @13:26

Sulmuesi korpulent i Atalantas, Duvan Zapata, ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të reprezentacionit të tij në kuadër të…

MEDIA TALK

Nënkampioni vihet pas Muriqit

20 June, 2019 @10:53

Vedat Muriqi mund të bëhet bashkëlojtar i Robinhos dhe Demba Ba-së. Ky është lajmi i fundit nga mediat turke, që…

SKIFTERAT

Muhamed Useini te Gjilani

Foto: KFGjilani/fb

19 June, 2019 @16:28

Ish reprezentuesi i Maqedonisë Veriore, Muhamed Useini, është lojtar i ri i Gjilanit. Kuqebardhët nga anamorava kanë zyrtarizuar transferimin e…

Të gjitha lajmet nga International