Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Duro te Drita?!

Duro te Drita?!

17 September, 2018 @12:13

Në një artikull të botuar si ekskluziv sot, Panorama Sport ka shkruar se ka kuptuar nga burimet e saja që Drita, do të zyrtarizojë këto ditë Shpëtim Duron trajner të skuadrës, pas largimit të Bekim Isufit.

Drita, kampione aktuale e Kosovës, nuk e nisi aspak mirë stinorin dhe trajneri Isufi u largua.

“Shpëtim Duro është trajneri i ri i Dritës së Gjilanit. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht nga burime të sigurta pranë klubit kosovar, se trajneri tiranas ka pranuar ofertën dhe nesër do të prezantohet zyrtarisht,” ka shkruar njoftimi i gazetës shqiptare sot.

Duro 58 vjeç në karrierën e tij ka drejtuar Partizanin e Tiranës, Skënderbeun, Vllazninë, Besën, Shkëndijën e Tetovës dhe së fundi Flamurtarin e Vlorës në Kategorinë Superiore.

Nëse realizohet, kjo do të jetë aventura e parë e Duros në Superligën e Kosovës.

LLAPI 2-2 DRITA

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

Foto: KFLlapi/fb

18 September, 2019 @18:41

Drita ishte shumë afër fitores në Zahir Pajaziti të Podujevës sot, kur sulmuesi brazilian i tyre, Gilberto Fortunato shënoi për…

TREPÇA'89 0-1 PRISHTINA

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

Foto: prishtinafc.com

18 September, 2019 @18:21

Bylbyl Sokoli ka shënuar fitoren e parë me Prishtinën këtë stinor, duke e mposhtur Trepçën’89 si mysafir në Mitrovicë sot,…

GJILANI 1-0 BALLKANI

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

Foto: SCGjilani/fb

18 September, 2019 @18:10

Sulmuesi shqiptar, Gerhard Progni, i ardhur këtë verë te ekipi i Gjilanit ka vendosur sot ndeshjen ndaj Ballkanit, për t’ia…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

18 September, 2019 @15:30

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës 89 dhe të Prishtinës. TREPÇA ‘89: Beqiri, Asare, Emini, Ahmeti, Manaj, Rusi, Jashari, Traore,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

18 September, 2019 @15:25

Janë caktuar formazionet zyrtare të Gjilanit dhe të Ballkanit. GJILANI: Haxhihamza, Rapa, Kastrati, Frashëri, Ferreira, Keita Aziz, Shabani, Jonuzi, Greca,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga