Të gjitha lajmet

THE GUNNERS

Edhe një talent

Eurosport

Edhe një talent

1 July, 2013 @22:45

Arsenal ka transferuar sulmuesin që premton Yaya Sanogo nga Auxerre. I riu françez që ka shënuar 11 gola me Auxerre-in në 24 paraqitje është transferimi i parë i klubit nga Londra. 

Sanogos i kishte përfunduar kontrata me klubin françez dhe Arsene Wenger e shfrytëzoi rastin që ta transferojë atë si lojtar i lirë. 

"Sanogo është transfer i mirë për ne. Ai ka treguar potencialin e tij me lojërat e tij në Auxerre dhe Francën U-20. Ai do të zhvillohet edhe më shumë te skuadra jonë," kanë qenë fjalët e Wengerit të thëna për faqen zyrtare të Topçinjëve nga Londra. 

Sanogo do t'i bashkohet skuadrës së tij të re pasi që të përfundojë aventurën në Kampionatin Botëor U-20 që po mbahet në Turqi. Ai ka shënuar dy herë në fazat grupore të Botërorit U-20 deri më sot. CHELSEA-MILAN

Shkëmbimi interesant!

REUTERS

1 July, 2013 @22:35

Sulmuesi spanjoll i Chelseat, Fernando Torres, i cili së fundmi u zgjodh këpuca e artë e Kupës së Konfederatave të…

JUVE

Bianconeri, Llorente 14

REUTERS

1 July, 2013 @22:23

Sulmuesi i përfaqësueses spanjolle, Fernando Llorente, që u transferua në Juventus pritet të merr fanellën me numër 14 te bianconerët. …

KOLAROV

Juve dhe Galata në luftë

REUTERS

1 July, 2013 @15:04

Krahmbrojtësi i Manchester Cityt, Aleksandar Kolarov, është i lidhur me një kalim të mundshëm në Serie A, ndërsa kalimi te…

BARÇA

Operohet Neymar!

REUTERS

1 July, 2013 @14:42

Sulmuesi fantastik brazilian, Neymar, që e mbylli Kupën e Konfederatave si lojtar më i mirë i turneut dhe fitues i…

H'FIELD - L'POOL

Shaqiri asist, Salah për fitore

20 October, 2018 @20:20

Liverpool ka vazhduar serinë e rezultateve të mira dhe bashkë me Manchester Cityn dhe Chelsean, duke qenë ekipet e vetme…

WEST HAM-TOTTENHAM

Tottenham fiton derbin e Londrës

20 October, 2018 @17:57

Një gol i vetëm i shënuar nga Erik Lamela ka mjaftuar të sjellë fitoren minimale të Spurs në udhëtim ndaj…

CHELSEA-MANUTD

Nuk mjafton Martial Show në Stamford Bridge

20 October, 2018 @15:04

Anthony Martial shënoi dy gola për t’i afruar ‘djajtë e kuq’ tek fitorja e parë në Stamford Bridge që nga…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

Të gjitha lajmet nga Premier League