Të gjitha lajmet

TALK SPORT

Edhe Villa del kundër terreneve neutrale

Edhe Villa del kundër terreneve neutrale

7 May, 2020 @10:45

Pas deklarimit të hapur të Brightonit që terrenet neutrale nuk u shkojnë përshtati, të njëjtën e ka bërë edhe Aston Villa sot, njofton BBC Sport.

Christian Purslow, shef ekzekutiv i klubit, ka thënë se Aston Villës nuk i pëlqen zgjidhja e terreneve neutrale për të kompletuar stinorin.

“Ne jemi klub që krenohemi me formën tonë të mirë që e kemi në shtëpi. Neve na kanë mbetur edhe gjashtë ndeshje në shtëpi dhe s’besoj që ka ndonjë tifoz i Villas që do ta kishte lëshuar mundësinë e avantazhit, përveç nëse ndërron diçka drastikisht,” ka thënë Purslow për Talksportin.

Më parë, shefi ekzekutiv i menaxherëve të ligës Richard Bevan kishte bërë të ditur se nëse ndeshjet nuk luhen në terrene neutrale, stinori duhët të anulohet.

Në takimin e fundit që kanë pasur ekipet e Premier Ligës është thënë që deri në 10 terrene neutrale do të përdoren për të kryer stinorin 2019/20.

Të hënën Premier Ligës i duhen 14 vota për të vazhduar stinorin. Në të kundërtën, sezoni duhet të përfundojë pa u zhvilluar edhe ndonjë ndeshje.

Aston Villa është në pozitën e 19 në Premier Ligë dhe është në rrezik nga rënia.

Premier League

SPORT BILD

Milot Rashica në radar të Liverpoolit

6 May, 2020 @23:57

Largimi i Milot Rashicës nga Werder Bremeni këtë verë po shihet si punë e kryer, njofton Sport Bild sot. …

MEDIA TALK

Fenerbahçe ka refuzuar disa oferta për Muriqin

6 May, 2020 @23:20

Fenerbahçe dëshiron të përfitojë mirë nga sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi dhe ofertat që kanë qenë “qesharake” sipas tyre -…

HEUNG MIN SON

Ushtari Son, po kryen detyrën shtetërore

Ushtari Heung Min Son në detyrë / Foto: gogle images

6 May, 2020 @17:08

Sulmuesi jugkorean i Tottenham Hotspurit, Heung Min Son, po vazhdon kryerjen e detyrës shtetore të shërbimit të detyrueshëm ushtarak. …

LEROY SANE

Sane pajtohet, bëhet i Bayernit

6 May, 2020 @15:08

Futbollisti ofanziv i Manchester Cityt, Leroy Sane, është pajtuar që të nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Bayern Munchenin, ka bërë…

2019/20

PremierLiga s’vazhdon, nëse skuadrat s’pajtohen për terrenet neutrale

6 May, 2020 @14:33

Lajmi i fundit lidhur me peripecitë për vazhdimin e stinorit 2019/20 në Premier Ligë vjen nga shefi ekzekutiv i Shoqatës…

Të gjitha lajmet nga Premier League