Të gjitha lajmet

NGA FEDERATA

Ekspedita e Kosovës në Slloveni, Celina drejt Kosovës

Foto: FFK

Ekspedita e Kosovës në Slloveni, Celina drejt Kosovës

14 November, 2020 @12:22

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ekspedita e skuadrës ka marrë fluturimin për në Slloveni sot, për të qenë të gatshëm sa më mirë për përballjen ndaj vendit alpin.

Në anën tjetër, aty është bërë e ditur se për shkak të një lëndimi të lehtë Bersant Celina nuk do të jetë pjesë e skuadrës, derisa mesfushori i Dijonit është nisur për në Kosovë.

TABELA AKTUALE

Një rikuperim i shpejtë i Celinës, pritet ta bëj atë të gatshëm për ndeshje ndaj Moldavisë, ku Kosova kërkon fitore për të siguruar mbijetesën në Ligën C të Kombeve.

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve