Të gjitha lajmet

LEVANTE - BARCELONA

Enis Bardhi me 2 gola, prishet seria e Barcelonës

Foto: BBC

Enis Bardhi me 2 gola, prishet seria e Barcelonës

13 May, 2018 @22:45

Levante
Barcelona
Levante 5 : 4 Barcelona
E.Boateng 9' 30' 49', E.Bardhi 46' 56' P.Coutinho 38' 59' 64', L.Suarez (P) 71'

Estadi Ciutat de València (Valencia)
Edhe pse u mendua se Barcelona do ta përfundonte sezonin 2017/2018 pa asnjë humbje, sidomos pas barazimit në 'El Clasico' javën e kaluar, kjo nuk ka ndodhur. GOLI I PARË I ENIS BARDHIT Ishte Levante skuadra që ia 'prishi' serinë perfekte katalunasve, pas një takimi që kaloi me 9 gola të shënuara, dy hat-tricke dhe shumë emocione, e në fund rezultati përfundimtar ishte 5-4 dhe fitorja i takoi vendasve. TABELA AKTUALE LA LIGA 2 nga 5 golat e Levantes u shënuan nga Enis Bardhi, ndërsa që të dyja këto ishin supergola. GOLI I DYTË I ENIS BARDHIT Gjithsesi, humbja e sontme e Barcelonës nuk ndikon asgjë në titullin kampion, kur dihet që Barcelona veçse e ka siguruar dhe festuar titullin, mirëpo katalunasve sonte iu mohua një sezon historik pa asnjë humbje.

VIDEO GOLI

Supergol i Enis Bardhit ndaj Barçës

13 May, 2018 @21:56

Levante është duke e fituar aktualisht Barcelonën 4-1, ndërsa mesfushori shkupjan i ekipit që po debuton këtë stinor në La…

LIVERPOOL - BRIGHTON

Rekorderi Salah

13 May, 2018 @21:37

Futbollisti egjiptian, Mohamed Salah, ka regjistruar rekord të ri të golave të shënuara për stinor në Premier Ligë, duke e…

TREPÇA - HAJVALIA

Hajvalia dhe Kosova P bien nga Liga e Parë

Foto: Arkiv

13 May, 2018 @19:01

Vetëm dy vite më parë ishin nënkampion në Superligë, ndërsa tash po bien nga Liga e Parë në të Dytën!…

FUSHË KOSOVA - KEK

KEK-u siguron Superligën

Foto: KFKKEK/fb

13 May, 2018 @18:47

Fitore e madhe e shënuar si mysafir ndaj Fushë Kosovës sot dhe KEK-u që ka pasur stinor vjeshtor perfekt, me…

VUSHTRRIA-BALLKANI

Ballkani i kthehet Superligës

BOROZANI/A.P.

13 May, 2018 @18:37

Luftë e madhe në fushë, për çdo top, por golat nuk erdhën as për njërën as për skuadrën tjetër. E…

VLLAZNIA - BESA

Besa fiton pas 2 muajve

BOROZANI/A.P.

13 May, 2018 @18:16

Kanë rënë edhe matematikisht nga Superliga, mirëpo kjo nuk u pengoi që të shënojnë fitore në përballjen me skuadrën tjetër…

PAS LËNDIMIT

Në këto ndeshje mungon Messi

21 October, 2018 @11:12

Forma e mirë e Barcelonës mund të ndërpritet tasht e tutje. Ekipi katalonas duke fituar mbrëmë Sevillën në Camp Nou…

LIONEL MESSI

Rrezikon El Clasicon!

20 October, 2018 @21:40

Në ndeshje që Barcelona po e luan ndaj Sevillës, lëndim të dorës pësoi Leo Messi, i cili u detyrua të…

REAL-LEVANTE

S’ka pikë për mbretërit

20 October, 2018 @14:58

Dy gola të hershëm, i mundësuan Levantes fitoren e dytë në Santiago Bernabeu, kundër Realit të Madridit. Morales shënoi pas…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

Të gjitha lajmet nga La Liga