Të gjitha lajmet

VIDEO GOLI

Supergol i Enis Bardhit ndaj Barçës

Supergol i Enis Bardhit ndaj Barçës

13 May, 2018 @21:56

Levante është duke e fituar aktualisht Barcelonën 4-1, ndërsa mesfushori shkupjan i ekipit që po debuton këtë stinor në La Liga, Enis Bardhi ka shënuar këtë supergol ndaj katalonasve.

LIVERPOOL - BRIGHTON

Rekorderi Salah

13 May, 2018 @21:37

Futbollisti egjiptian, Mohamed Salah, ka regjistruar rekord të ri të golave të shënuara për stinor në Premier Ligë, duke e…

TREPÇA - HAJVALIA

Hajvalia dhe Kosova P bien nga Liga e Parë

Foto: Arkiv

13 May, 2018 @19:01

Vetëm dy vite më parë ishin nënkampion në Superligë, ndërsa tash po bien nga Liga e Parë në të Dytën!…

FUSHË KOSOVA - KEK

KEK-u siguron Superligën

Foto: KFKKEK/fb

13 May, 2018 @18:47

Fitore e madhe e shënuar si mysafir ndaj Fushë Kosovës sot dhe KEK-u që ka pasur stinor vjeshtor perfekt, me…

VUSHTRRIA-BALLKANI

Ballkani i kthehet Superligës

BOROZANI/A.P.

13 May, 2018 @18:37

Luftë e madhe në fushë, për çdo top, por golat nuk erdhën as për njërën as për skuadrën tjetër. E…

VLLAZNIA - BESA

Besa fiton pas 2 muajve

BOROZANI/A.P.

13 May, 2018 @18:16

Kanë rënë edhe matematikisht nga Superliga, mirëpo kjo nuk u pengoi që të shënojnë fitore në përballjen me skuadrën tjetër…

BAYERN - STUTTGART

Humbje e thellë para festës së madhe

Fotot: bayern/twitter

12 May, 2018 @20:04

Përkundër humbjes së thellë të pësuar në xhiron e fundit të stinorit ndaj Stuttgartit, ekipi i Bayernit ka festuar me…

GALATASARAY - YENI MALATYA

Galata hyn si lider në xhiron e fundit

Foto: fanatik/fb

12 May, 2018 @19:54

Kampionati turk, ndër më interesantët ndonjëherë, me katër ekipe që po garojnë për titull kampioni - futet me Galtasarayin lider…

HAMBURG - GLADBACH

“Digjet” Hamburgu, bie nga Bundesliga për herë të parë

Fotot: Hamburg/fb dhe BBC via Reuters

12 May, 2018 @18:51

"Ne jemi Hamburgu, jo ju" - ka qenë britma e një numri të tifozëve të ekipit të Hamburgut, pasi që…

HOFFENHEIM-DORTMUND

Për herë të parë në Ligë të Kampionëve

Foto: Hoffenheim/fb

12 May, 2018 @18:25

Me 4 fitore në 5 ndeshjet e fundit të stinorit dhe vetëm 1 humbje në 10 xhirot e fundit, Hoffenheim…

GJILANI - DRENICA

Pa fitues në Gjilan, ‘nxehet’ lufta për vendin e tetë

12 May, 2018 @18:03

Njëjtë sikur takimi tjetër i ditës i zhvilluar në Drenas, edhe takimi mes Gjilanit dhe Drenicës sot nuk dha fitues.…

MBROJTËSI I BARCELONËS

Jordi Alba i kthehet Spanjës

8 November, 2018 @12:06

Selektori i ri i Spanjës, Luis Enrique, ka riftuar mbrojtësin e Barcelonës, Jordi Alba në reprezentacion, pas paraqitjeve të mira…

PHILIPPE COUTINHO

Konfirmohet mungesa e Cou

8 November, 2018 @11:23

Përmes një komunikate në faqen zyrtare të saj, Barcelona ka bërë të ditur se braziliani Philippe Coutinho nga lëndimi i…

REAL MADRID - VALLADOLID

Solari debuton edhe në LaLiga me fitore

3 November, 2018 @18:10

Trajneri i ri i Real Madridit, Santiago Solari, pas Kupës së Mbretit, ka debutuar edhe në La Liga me fitore.…

KOLUMNE

E nisim nga Stambolli

Design: Olsen Kraja

2 November, 2018 @17:49

Cilat janë 5 ndeshjet për t'u parë këtë fundjavë? Le ta shohim më poshtë: 1. Galatasaray – Fenerbahce (e premte,…

COPA DEL REY

Lenglet në 90’

31 October, 2018 @23:32

Barcelona ka shënuar fitore në minutën e fundit të kohës së rregullt të ndeshjes ndaj ekipit të Segunda B-së, Cultural…

Të gjitha lajmet nga La Liga