Të gjitha lajmet

LIVERPOOL - BRIGHTON

Rekorderi Salah

Rekorderi Salah

13 May, 2018 @21:37

Liverpool
Brighton and Hove Albion
Liverpool 4 : 0 Brighton and Hove Albion
Mohamed Salah 26', D. Lovren 40', D. Solanke 53', A. Robertson 85'

Anfield Road, Liverpool.
Futbollisti egjiptian, Mohamed Salah, ka regjistruar rekord të ri të golave të shënuara për stinor në Premier Ligë, duke e shënuar sot të 32-tën e stinorit në përballjen që mbylli stinorin në Premier Ligë. TABELA AKTUALE Liverpool mposhti Brightonin 4-0, ndërsa Salah shënoi golin e parë të ekipit për të thyer rekordin që deri tash e mbanin Alan Shearer, Cristiano Ronaldo dhe Luis Suarez - me nga 31 gola të shënuara prej se Premier Liga luhet me 38 xhiro.

TREPÇA - HAJVALIA

Hajvalia dhe Kosova P bien nga Liga e Parë

Foto: Arkiv

13 May, 2018 @19:01

Vetëm dy vite më parë ishin nënkampion në Superligë, ndërsa tash po bien nga Liga e Parë në të Dytën!…

FUSHË KOSOVA - KEK

KEK-u siguron Superligën

Foto: KFKKEK/fb

13 May, 2018 @18:47

Fitore e madhe e shënuar si mysafir ndaj Fushë Kosovës sot dhe KEK-u që ka pasur stinor vjeshtor perfekt, me…

VUSHTRRIA-BALLKANI

Ballkani i kthehet Superligës

BOROZANI/A.P.

13 May, 2018 @18:37

Luftë e madhe në fushë, për çdo top, por golat nuk erdhën as për njërën as për skuadrën tjetër. E…

VLLAZNIA - BESA

Besa fiton pas 2 muajve

BOROZANI/A.P.

13 May, 2018 @18:16

Kanë rënë edhe matematikisht nga Superliga, mirëpo kjo nuk u pengoi që të shënojnë fitore në përballjen me skuadrën tjetër…

BAYERN - STUTTGART

Humbje e thellë para festës së madhe

Fotot: bayern/twitter

12 May, 2018 @20:04

Përkundër humbjes së thellë të pësuar në xhiron e fundit të stinorit ndaj Stuttgartit, ekipi i Bayernit ka festuar me…

GALATASARAY - YENI MALATYA

Galata hyn si lider në xhiron e fundit

Foto: fanatik/fb

12 May, 2018 @19:54

Kampionati turk, ndër më interesantët ndonjëherë, me katër ekipe që po garojnë për titull kampioni - futet me Galtasarayin lider…

HAMBURG - GLADBACH

“Digjet” Hamburgu, bie nga Bundesliga për herë të parë

Fotot: Hamburg/fb dhe BBC via Reuters

12 May, 2018 @18:51

"Ne jemi Hamburgu, jo ju" - ka qenë britma e një numri të tifozëve të ekipit të Hamburgut, pasi që…

HOFFENHEIM-DORTMUND

Për herë të parë në Ligë të Kampionëve

Foto: Hoffenheim/fb

12 May, 2018 @18:25

Me 4 fitore në 5 ndeshjet e fundit të stinorit dhe vetëm 1 humbje në 10 xhirot e fundit, Hoffenheim…

GJILANI - DRENICA

Pa fitues në Gjilan, ‘nxehet’ lufta për vendin e tetë

12 May, 2018 @18:03

Njëjtë sikur takimi tjetër i ditës i zhvilluar në Drenas, edhe takimi mes Gjilanit dhe Drenicës sot nuk dha fitues.…

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Përfundim tejet dramatik, Vëllaznimi ende shpreson

Foto: KF Vëllaznimi

12 May, 2018 @18:01

Me një fund tejet dramatik dhe pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes dy skuadrave që po luftojnë për…

ARSENAL - LEICESTER

Ozil gol+asist, Auba 2, Arsenal fiton me përmbysje

22 October, 2018 @22:53

Mesfushori gjerman i Arsenalit, Mesut Ozil, ka treguar njërën ndër performancat më të mira të stinorit në Premier Ligë sonte,…

H'FIELD - L'POOL

Shaqiri asist, Salah për fitore

20 October, 2018 @20:20

Liverpool ka vazhduar serinë e rezultateve të mira dhe bashkë me Manchester Cityn dhe Chelsean, duke qenë ekipet e vetme…

WEST HAM-TOTTENHAM

Tottenham fiton derbin e Londrës

20 October, 2018 @17:57

Një gol i vetëm i shënuar nga Erik Lamela ka mjaftuar të sjellë fitoren minimale të Spurs në udhëtim ndaj…

CHELSEA-MANUTD

Nuk mjafton Martial Show në Stamford Bridge

20 October, 2018 @15:04

Anthony Martial shënoi dy gola për t’i afruar ‘djajtë e kuq’ tek fitorja e parë në Stamford Bridge që nga…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

Të gjitha lajmet nga Premier League