Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPANJA

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës


20 August, 2021 @12:08

Përzgjedhësi i Spanjës, Luis Enrique, përmes një njoftimi të lëshuar nga Federata spanjolle ka bërë të ditur datën kur do të dalë me listën e lojtarëve të ftuar për ndeshje të Spanjës ndaj Kosovës, që luhet më 8 shtator në Fadil Vokrri të Prishtinës.

Kështu, sipas njoftimit lista e lojtarëve të ftuar të Spanjës për këtë ndeshje dhe të tjerat të fazës grupore për kualifikime drejt Katarit 2022, do të bëhen të ditura më 26 gusht me fillim prej orës 11:30 në një konferencë për shtyp, që do të transmetohet direkt në të gjitha kanalet zyrtare të Federatës së vendit që nuk e ka pranuar ende Kosovën si shtet.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT AKTUALE

Kujtojmë, nga ndeshjet e para të Grupit B, Spanja ka barazuar me Greqinë 1-1 dhe ka mposhtur Kosovën 3-1, ndërsa të përzgjedhurit e Bernard Challandes kanë regjistruar dy humbje. Pos Spanjës, dardanët janë mposhtur edhe nga Suedia në shtëpi, 0-3.

Ndërkaq, Kosova do ta ketë shtatorin e stërngarkuar me 3 ndeshje. Më 2 shtator është mysafir i Gjeorgjisë, më 5 pret Greqinë, ndërsa më 8 Spanjën.


BARCELONA

Manaj në listë për ndeshje ndaj Bilbaos

La Liga

Manaj në listë për ndeshje ndaj Bilbaos

20/08/21 @ 11:57

MEDIA TALK

Reja: Seri rezultatesh pozitive

Kombëtarja

Reja: Seri rezultatesh pozitive

20/08/21 @ 10:19

VIRAL SOCIAL

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

Europa League/International

Pa logo! Futbollisti i Fenerbahçes ‘djeg’ internetin

20/08/21 @ 10:07

JOSE MOURINHO

Mou: Jo lehtë, jemi solid!

Conference League/Serie A

Mou: Jo lehtë, jemi solid!

20/08/21 @ 09:48

EMIRATES

Odegaard i Arsenalit, mungon në fundjavë

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard i Arsenalit, mungon në fundjavë

20/08/21 @ 09:31

BILANSI VEROR

Drita 10 transfere, 11 largime

FFK Superliga/Transfere

Drita 10 transfere, 11 largime

19/08/21 @ 23:52

DATA E SHITJES

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

19/08/21 @ 17:43

DUELET E SHTATORIT

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

19/08/21 @ 17:34

LISTA E LOJTARËVE

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja/International

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

17/08/21 @ 11:41

HELVETIKËT

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

Kualifikimet për Botëror/International/Transfere

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

09/08/21 @ 12:38

NATI

Zvicra në kërkim të selektorit

Kualifikimet për Botëror/Liga e Kombeve/Ligue 1/International/Transfere

Zvicra në kërkim të selektorit

28/07/21 @ 01:17

SOUTH AMERICA

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

Kualifikimet për Botëror/International

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

09/06/21 @ 09:00

SOUTH AMERICA

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

Kualifikimet për Botëror/International

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

09/06/21 @ 08:49

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror