Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JOSE MOURINHO

Mou: Jo lehtë, jemi solid!

Fotot: ASRoma/tw

Mou: Jo lehtë, jemi solid!


20 August, 2021 @9:48

Trajneri i ri i Romës, Jose Mourinho, debutoi mbrëmë me ekipin e tij në kualifikime për Ligë të Konferencës ndaj Trabzonsporit në Turqi, ku fituan 1-2.

Ndërsa portugezi pas ndeshjes ka thënë se nuk ka qenë aspak lehtë dhe kjo ndeshje nuk i ka përngja Ligës së Konferencës, por thjesht ka qenë ndeshje e cilësisë së PlayOffit për Ligë të Kampionëve.

Roma

“Nuk ka qenë kundërshtar i nivelit të Ligës së Konferencës. Më shumë dukej si një rival për PlayOff të Ligës së Kampionëve. Nuk ka qenë fare lehtë, kanë lojtarë me shumë eksperiencë në klub. Ne kemi pasur presion dhe nëse dikush ka menduar se është kundërshtar i lehtë, është gabuar rëndë,” ka thënë Jose pas fitores.

“Sa i përket Romës, ekipi është solid, duket i balansuar, përveç Jordan Veretout dhe Bryan Cristante që kanë ende probleme fizike, pasi që nuk janë te 100%-shi i tyre. Tjetër brengë është që shumë herë kemi qenë në zonë të rrezikshme dhe shumë pak kemi shënuar, ndërsa disa lojtarë nuk kanë përcjellë krejtësisht planin taktik,” ka shtuar ai.

Dueli i PlayOffit mes Romës dhe Trabzonsporit në javën që vjen do të përcaktojë se cila nga skuadrat futet në fazën grupore të garës që finalen e madhe do ta ketë në Air Albania të Tiranës.

 


EMIRATES

Odegaard i Arsenalit, mungon në fundjavë

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard i Arsenalit, mungon në fundjavë

20/08/21 @ 09:31

BILANSI VEROR

Drita 10 transfere, 11 largime

FFK Superliga/Transfere

Drita 10 transfere, 11 largime

19/08/21 @ 23:52

DUELI KONTROLLUES

Vaksinat anulojnë miqësoren

FFK Liga e parë

Vaksinat anulojnë miqësoren

19/08/21 @ 23:48

KAMPIONJA IA VAZHDON KONTRATËN TRAJNERIT

Prishtina i beson Ramadanit edhe për 2 sezone

FFK Superliga/Transfere

Prishtina i beson Ramadanit edhe për 2 sezone

19/08/21 @ 23:43

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Malisheva prezanton 5 përforcimet e fundit

FFK Superliga

Malisheva prezanton 5 përforcimet e fundit

19/08/21 @ 20:35

SUPERKUPA

FSHF përcakton datën dhe stadiumin për Superkupën e Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

FSHF përcakton datën dhe stadiumin për Superkupën e Shqipërisë

19/08/21 @ 19:10

LEEDS UNITED

Kontratë e re për Patrick Bamford

Premier League

Kontratë e re për Patrick Bamford

19/08/21 @ 18:21

ME VAR NGA XHIROJA E PARË

Superliga nis të shtunën, përcaktohen referët e ndeshjeve

FFK Superliga

Superliga nis të shtunën, përcaktohen referët e ndeshjeve

19/08/21 @ 17:55

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Humbje në Norvegji, Prishtina eliminohet

Conference League/FFK Superliga

Humbje në Norvegji, Prishtina eliminohet

12/08/21 @ 19:49

CONFERENCE LEAGUE

Livestream: Bodo/Glimt - Prishtina

Conference League

Livestream: Bodo/Glimt - Prishtina

12/08/21 @ 19:11

FORMACIONET ZYRTARE

Bodo-Prishtina, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Bodo-Prishtina, 11-shet startuese

12/08/21 @ 17:05

LIGA E KONFERENCËS

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

Conference League/Europa League

Nëse kalohet Bodo, kundërshtari i Prishtinës është...

12/08/21 @ 14:50

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina sonte me avantazh ndaj Bodo/Glimt

Conference League

Prishtina sonte me avantazh ndaj Bodo/Glimt

12/08/21 @ 10:54

REFEREE

Referët nga Ishujt Faroe në ndeshjen Bodo/Glimt-Prishtina

Conference League

Referët nga Ishujt Faroe në ndeshjen Bodo/Glimt-Prishtina

11/08/21 @ 10:58

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina niset në Norvegji

Conference League

Prishtina niset në Norvegji

11/08/21 @ 10:50

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina e madhe, mposhtë kampionin e Norvegjisë

Conference League

Prishtina e madhe, mposhtë kampionin e Norvegjisë

05/08/21 @ 22:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Bodo/Glimt

Conference League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Bodo/Glimt

05/08/21 @ 19:11

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina sonte për avantazh

Conference League

Prishtina sonte për avantazh

05/08/21 @ 10:40


 
Të gjitha lajmet nga Conference League