Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELI KONTROLLUES

Vaksinat anulojnë miqësoren

Vaksinat anulojnë miqësoren


19 August, 2021 @23:48

Skuadra e Ferizajit, që po luan miqësore të shpeshta në prag të fillimit të stinorit të ri të Ligës së Parë, ka bërë të ditur sot se ndeshja e radhës miqësore është anuluar.

Kjo, pasi që ekipi kundërshtar Vushtrria do të duhet të vaksinohet në ditën e përcaktuar për zhvillimin e ndeshjes dhe kështu, loja s’do të zhvillohet.

Ferizaji, por edhe Vushtrria, kanë bërë një ri-organizim të theksuar këtë verë dhe pritet të kenë stinor të suksesshëm, derisa stinori nis për ferizajasit në fundjavën e ardhshme.

I gjithë stafi bashkë me lojtarët e Vushtrrisë pritet të vaksinohen të shtunën më 21 gusht, në ditën kur ishte paraparë të luhet dueli miqësor me Ferizajin.

Në anën tjetër, Ferizaji së fundi barazoi në miqësore me Lirinë e Prizrenit 0-0 në Përparim Thaqi të qytetit të vjetër.


KAMPIONJA IA VAZHDON KONTRATËN TRAJNERIT

Prishtina i beson Ramadanit edhe për 2 sezone

FFK Superliga/Transfere

Prishtina i beson Ramadanit edhe për 2 sezone

19/08/21 @ 23:43

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Malisheva prezanton 5 përforcimet e fundit

FFK Superliga

Malisheva prezanton 5 përforcimet e fundit

19/08/21 @ 20:35

SUPERKUPA

FSHF përcakton datën dhe stadiumin për Superkupën e Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

FSHF përcakton datën dhe stadiumin për Superkupën e Shqipërisë

19/08/21 @ 19:10

LEEDS UNITED

Kontratë e re për Patrick Bamford

Premier League

Kontratë e re për Patrick Bamford

19/08/21 @ 18:21

ME VAR NGA XHIROJA E PARË

Superliga nis të shtunën, përcaktohen referët e ndeshjeve

FFK Superliga

Superliga nis të shtunën, përcaktohen referët e ndeshjeve

19/08/21 @ 17:55

DATA E SHITJES

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

19/08/21 @ 17:43

DUELET E SHTATORIT

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

19/08/21 @ 17:34

PRISHTINA

Kampionja me mbrojtës nga Nigeria

FFK Superliga/Transfere

Kampionja me mbrojtës nga Nigeria

19/08/21 @ 17:22

MIQËSORE

Rahoveci demolon Beharin në miqësore

FFK Liga e parë

Rahoveci demolon Beharin në miqësore

21/08/21 @ 19:55

MIQËSORE

Susuri e Muji i sjellin fitore Lirisë në miqësore

FFK Liga e parë

Susuri e Muji i sjellin fitore Lirisë në miqësore

21/08/21 @ 14:09

A&N

A&N rikthen 3 ish-lojtarët e saj

FFK Liga e parë

A&N rikthen 3 ish-lojtarët e saj

20/08/21 @ 23:34

RAHOVEC

Rahoveci nuk mposhtet as nga A&N

FFK Liga e parë

Rahoveci nuk mposhtet as nga A&N

20/08/21 @ 13:36

GJAKOVË

Vaksinohen edhe futbollistët e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Vaksinohen edhe futbollistët e Vëllaznimit

20/08/21 @ 13:16

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me aplikacion!

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me aplikacion!

18/08/21 @ 22:35

FUSHË KOSOVË

Vëllaznimi mposht Fushë Kosovën

FFK Liga e parë

Vëllaznimi mposht Fushë Kosovën

18/08/21 @ 20:15

PRIZREN

Prapë pa gol! Liria barazon me Ferizajin

FFK Liga e parë

Prapë pa gol! Liria barazon me Ferizajin

18/08/21 @ 20:00

GJAKOVË

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

16/08/21 @ 19:26

TRANSFER

Befason Trepça, transferon sulmues nga Argjentina

FFK Liga e parë/Transfere

Befason Trepça, transferon sulmues nga Argjentina

16/08/21 @ 18:54


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë