Të gjitha lajmet

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Erdhi si mbret, po shkon si legjendë...

Erdhi si mbret, po shkon si legjendë...

13 May, 2016 @10:55

Ndeshja e nesërme ndërmjet PSG dhe Nantes, do të ketë rëndësi të veçantë për sulmuesin Zlatan Ibrahimovic

Ibra ka kontratë deri në fund të këtij stinori, ndërsa kjo do të jetë ndeshja e tij e fundit me fanellën parisiene në stadiumin Parc des Prices.

34 vjeçari më parë kishte paralajmëruar largimin e tij nga PSG, ndërsa veten e ka quar si mbret i shndërruar në legjendë derisa ishte te kjo skuadër.

“Ndeshja ime e fundit në Parc des Princes. Erdha sikur një mbret, po shkoj sikur një legjendë,” ka shkruar Ibra në Twitter.

Sulmuesi me nënshtetësi suedeze këtë stinor ka shënuar 36 gola në 30 paraqitje në kampionatin françez, duke pasur mesatare me më shumë se një gol për ndeshje.

GJAKOVARI NË FRANCË

Eros Grezda pranë kalimit në Ligue1

Foto: Rangers/fb

26 July, 2019 @14:36

Njëri ndër futbollistët ofanziv të kombëtares shqiptare, Eros Grezda, pritet të kalojë në Ligue 1 të Francës, pasi që nuk…

MBROJTËSI

Edhe Durmishi mund të përfundojë në Superligën turke

15 July, 2019 @10:24

Mbrojtësi i Danimarkës me origjine shqiptare, Riza Durmishi, mund të përfundojë në Superligën turke, sikurse edhe Donis Avdijaj që nuk…

YOURI TIELEMANS

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

Foto: Leicester Official/fb

8 July, 2019 @20:26

Ish kampioni i Premier Ligës, Leicester City, ka bërë rekord-transferin e klubit sot, duke zyrtarizuar blerjen e kartonit të futbollistit…

TANGUY NDOMBELE

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

2 July, 2019 @14:37

Futbollisti 22 vjeçar i Lyonit, Tanguy Ndombele, ka arritur në Londër për të kryer testet mjekësore, para se të zyrtarizohet…

LOJTARI MË I MIRË I KOSOVËS

Arbër Zeneli mbyll vitin 2019

TOPSPORTI/ A. P.

11 June, 2019 @14:16

Mesfushori i krahut dhe lojtari më i mirë i Kosovës në vitin 2018, Arbër Zeneli do të mungojë prej 6…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1