Të gjitha lajmet

CARDIFF - ARSENAL

Feston me shqiponjë, rrezikon dënimin

Feston me shqiponjë, rrezikon dënimin

2 September, 2018 @15:57

Në takimin që Arsenali po e luan në këto momente ndaj Cardiffit, golin e parë për londinezët e shënoi Shkodran Mustafi me kokë, gol që erdhi pas krosimit nga Granit Xhaka. E këtë gol Mustafi e festoi 'me shqiponjë', gjë që krijoi debate të menjëhershme në rrjetet sociale. 'Independent' pak minuta pas golit shkruan që Mustafi mund të dënohet nga Federata Angleze për shkak që ky simbol është 'provokim politik', njëjtë sikur festimet e Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës në ndeshjen mes Zvicrës e Serbisë në kampionatin botëror muaj më parë. Siç dihet, ky gjest nuk ka të bëjë me kurrfarë provokimi dhe shpresojmë që FA të jetë e vetëdijshme për këtë.

JAVA E DYTË

5 ndeshje nga Liga e Parë

BOROZANI / E.D

2 September, 2018 @10:22

Tri ndeshje u zhvilluan dje, derisa pesë të tjera do të luhen sot në kuadër të xhiros së dytë të…

JAVA E TRETË

Ndeshja e parë kampionale në “Fadil Vokrri”

BOROZANI / G.P

2 September, 2018 @10:16

Me fillim nga ora 19:45, sonte zhvillohet ndeshja e parë kampionale në histori të futbollit të Kosovës në stadiumin "Fadil…

LLAPI - FERIZAJ

Llapi me fitore bindëse ndaj Ferizajt

1 September, 2018 @18:33

Skuadra e Llapit e ka demoluar Ferizajn, duke e mposhtur sot në ndeshjen e luajtur në stadiumin "Zahir Pajaziti" me…

FERONIKELI - BALLKANI

Magani njofton Feronikelin me fitore

1 September, 2018 @18:28

Një fitore e mundimshme por po aq edhe e rëndësishme është arritur sot nga skuadra e Feronikelit, e cila e…

VIDEO

Rashica, shpëtimtari i Werderit. Shënon në fund për fitore

1 September, 2018 @17:47

Milot Rashica është shndërruar në hero në ndeshjen Eintracht Frankfurt - Werder Bremen. Ylli kosovar e ka lënë në heshtje…

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Llapi - Ferizaj

1 September, 2018 @16:43

Llapi: Haxho, Jashari, Sinani, Emini, Idrizi, Namani, Shabani, Zhdrella, Hajdari, Begolli, Januzi. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli Ferizaj: Blakqori, Mone, Kaçar, Marku,…

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ballkani

1 September, 2018 @16:39

Feronikeli: Smakiqi, Islami, Prekazi, Lladrovci, Dabiqaj, Ahmeti, Silva, Rexha, Fazliu, Hoxha, Morina. Kryetrajner: Sulejman Starova Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Kukaj,…

TRANSFER

Dellova dhe Tolaj, transferohen te Hajduku

1 September, 2018 @16:25

Skuadra e njohur kroate, Hajduk, ka nënshkruar kontratë me dy futbollistët të talentuar nga Kosova. Bëhet fjalë për 19 vjeçarin…

INTERESANTE NË PREMIER LIGË

10 xhiro, 3 ekipe - historike në Premier Ligë

Foto: Liverpool/fb

30 October, 2018 @21:15

Për herë të parë në histori të Premier Ligës pas 10 xhirove janë 3 ekipe që nuk kanë pësuar. …

TOTTENHAM - CITY

Ruhet kreu!

Foto: BBC

29 October, 2018 @22:53

Një gol i Riyad Mahrezit i ka mjaftuar Manchester Cityt që ta fitojë ndeshjen e zhvilluar sonte në një fushë…

BURNLEY - CHELSEA

Katërshe e bluve

28 October, 2018 @16:33

Alvaro Morata hapi serinë e golave për Chelsean qysh në minutën e 22-të në Turf Moor. Edhe tri herë tjera…

LEICESTER CITY - WEST HAM

Shënoi dhe devijoi për barazim!

27 October, 2018 @20:27

Një orë rezistuan me një lojtar më pak në fushë mysafirët nga Londra, para se Wilfred Ndidi në minutën e…

LIVERPOOL - CARDIFF

Me Shaqirin shënues, bëhen liderë

27 October, 2018 @17:55

Forma e mirë e ekipit të Liverpoolit nuk ka të ndalur këtë stinor dhe kjo po shihet tani edhe me…

Të gjitha lajmet nga Premier League