Të gjitha lajmet

VIDEO

Rashica, shpëtimtari i Werderit. Shënon në fund për fitore

Rashica, shpëtimtari i Werderit. Shënon në fund për fitore

1 September, 2018 @17:47

Milot Rashica është shndërruar në hero në ndeshjen Eintracht Frankfurt - Werder Bremen. Ylli kosovar e ka lënë në heshtje të pranishmit në stadiumin e Frankfurtit, duke shënuar një supergol nga gjuajtja e lirë, i cili ia siguroi tri pikë të arta skuadrës së Werder Bremenit. Rashica, i cili e nisi lojën nga banka rezerve dhe u inkuadrua në lojë vetëm në minutën 83', u tregua fatal për vendasit në minutën e gjashtë të kohës shtesë.

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Llapi - Ferizaj

1 September, 2018 @16:43

Llapi: Haxho, Jashari, Sinani, Emini, Idrizi, Namani, Shabani, Zhdrella, Hajdari, Begolli, Januzi. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli Ferizaj: Blakqori, Mone, Kaçar, Marku,…

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ballkani

1 September, 2018 @16:39

Feronikeli: Smakiqi, Islami, Prekazi, Lladrovci, Dabiqaj, Ahmeti, Silva, Rexha, Fazliu, Hoxha, Morina. Kryetrajner: Sulejman Starova Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Kukaj,…

TRANSFER

Dellova dhe Tolaj, transferohen te Hajduku

1 September, 2018 @16:25

Skuadra e njohur kroate, Hajduk, ka nënshkruar kontratë me dy futbollistët të talentuar nga Kosova. Bëhet fjalë për 19 vjeçarin…

ZVICRA

Albian Ajeti ftohet nga Zvicra

1 September, 2018 @16:14

Shpresat e përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, për t'i siguruar shërbimet e sulmuesit të talentuar, Albian Ajeti, kanë…

PUBLIKOHET LISTA

Shqipëria publikon listën për ndeshjet e shtatorit

1 September, 2018 @12:50

Përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci, ka ftuar 25 lojtarë për dy ndeshjet e shtatorit, ku Shqipëria do të përballet…

PËRGATITJET PARA NDESHJEVE

Orari i stërvitjeve për përfaqësuesen e Kosovës

31 August, 2018 @20:22

Përveç publikimit të listës së lojtarëve për dy ndeshjet e radhës ndaj Azerbejxhanit dhe Ishujve Faroe, Federata e Futbollit e…

PUBLIKOHET LISTA

Kosova publikon listën për ndeshjet e shtatorit

31 August, 2018 @19:45

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka ftuar 24 lojtarë për dy ndeshjet e shtatorit, ku Kosova do të…

BAYERN

Jashtë top4!

6 October, 2018 @21:25

Kriza të gjigandëve në liga të tjera evropiane na ndodhë të shohim, por të shohim krizë te Bayerni është gjë…

5 PËR VIKEND

TOP 5-shja e fundjavës

Graf.: O. Kraja

5 October, 2018 @16:53

TOP 5 duelet e fundjavës në ligat e forta evropiane të futbollit. Leiceser City – Everton (e shtunë, ora…

HERTHA BERLIN - BAYERN MUNCHEN

Dy gabime radhazi, i rrezikohet kreu

28 September, 2018 @22:59

Pas barazimit me Augsburgun në mesjavë, Bayerni edhe sonte gaboi duke u mposhtur nga Hertha Berlini me rezultat 2-0. Vedad…

BAYERN - AUGSBURG

Augsburgu ndal Bayernin

25 September, 2018 @22:57

Skuadra modeste e Bundesligës, Augsburg, ka bërë të papriturën në xhiron e pestë të stinorit. Ekipi i drejtuar nga…

5 PËR VIKEND

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

Graph./ O. Kraja

21 September, 2018 @14:01

Pesë duelet më interesante nga ligat kryesore evropiane me derbit ku priten ndeshje të jashtëzakonshme duke parë situatën aktuale të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga