Të gjitha lajmet

PUBLIKOHET LISTA

Shqipëria publikon listën për ndeshjet e shtatorit

Shqipëria publikon listën për ndeshjet e shtatorit

1 September, 2018 @12:50

Përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci, ka ftuar 25 lojtarë për dy ndeshjet e shtatorit, ku Shqipëria do të përballet me përfaqësuesen e Izraelit dhe të Skocisë, në kuadër të Ligës së Kombeve.

ORARI DHE NDESHJET / LIGA E KOMBEVE

Shqipëria kundër Izraelit do të luajë më 7 shtator në Elbasan Arena në ora 20:45, derisa me 10 shtator do të përballet me Skocinë si mysafire.Lista e lojtarëve për ndeshjet e shtatorit

Alban Hoxha Partizani
Thomas Strakosha Lazio
Etrit Berisha Atalanta
Elseid Hysaj Napoli
Frederic Veseli Empoli
Berat Djimsiti Atalanta
Ansi Agolli Qarabaq
Bujar Lika Grassshopper
Enea Mihaj Panetolikos
Mërgim Mavraj -
Besir Demiri Mariupol
Herdi Prenga Inter Zapresic
Egzon Binaku Malmo
Jahmir Hyka San Jose Earthquakes
Enis Gavazaj Yenisey Krasnoyarsk
Taulant Xhaka Basel
Migjen Basha Aris Thessaloniki
Sabijen Lilaj Gabala
Ledian Memushaj Delfino Pescara
Andi Lila PAS Giannina
Emanuele Ndoj Brescia
Eros Grezda Rangers
Sindrit Guri Oostende
Bekim Balaj Akhmat Grozny
Rey Manaj Albacete

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve