Të gjitha lajmet

TRANSFER

Dellova dhe Tolaj, transferohen te Hajduku

Dellova dhe Tolaj, transferohen te Hajduku

1 September, 2018 @16:25

Skuadra e njohur kroate, Hajduk, ka nënshkruar kontratë me dy futbollistët të talentuar nga Kosova. Bëhet fjalë për 19 vjeçarin nga Liria e Prizrenit, Lumbardh Dellova dhe 18 vjeçarin e Vëllaznimit, Bleart Tolaj. Dellova dhe Tolaj kanë nënshkruar kontratë tri vjeçare me skuadrën nga Spliti, ndërsa lajmi është bërë i ditur nga vetë faqja zyrtare e klubit kroat.

ZVICRA

Albian Ajeti ftohet nga Zvicra

1 September, 2018 @16:14

Shpresat e përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, për t'i siguruar shërbimet e sulmuesit të talentuar, Albian Ajeti, kanë…

PUBLIKOHET LISTA

Shqipëria publikon listën për ndeshjet e shtatorit

1 September, 2018 @12:50

Përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci, ka ftuar 25 lojtarë për dy ndeshjet e shtatorit, ku Shqipëria do të përballet…

PËRGATITJET PARA NDESHJEVE

Orari i stërvitjeve për përfaqësuesen e Kosovës

31 August, 2018 @20:22

Përveç publikimit të listës së lojtarëve për dy ndeshjet e radhës ndaj Azerbejxhanit dhe Ishujve Faroe, Federata e Futbollit e…

PUBLIKOHET LISTA

Kosova publikon listën për ndeshjet e shtatorit

31 August, 2018 @19:45

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka ftuar 24 lojtarë për dy ndeshjet e shtatorit, ku Kosova do të…

LIRIA - DRITA

Liria mposht kampionin, për t’ia bërë sefte

BOROZANI/ A. P.

31 August, 2018 @18:47

Skuadra e Lirisë e drejtuar nga Bedridin Gjinali ka shënuar fitoren e parë të stinorit në xhiron e tretë të…

SHQIP NË BOTË

Keidi Bare largohet nga Atletico Madrid, mbetet në Spanjë

31 August, 2018 @17:55

Atlético Malagueño është skuadra e re e Keidi Bares. Mesfushori shqiptar, kapiten i shpresave të Shqipërisë, deri më tash ishte…

RANGERS

Steven Gerrard lavdëron Eros Grezdën

Foto: Rangers Official

31 August, 2018 @17:42

Pas nënshkrimit me skuadrën e Rangers, për Eros Grezdën fjalë të mira ka thënë Steven Gerrard, trajneri i skuadrës…

MESFUSHORI I KOMBËTARES

Gjigandi skocez zyrtarizon Grezdën

Foto: rangers.co.uk

31 August, 2018 @16:35

Gjigandi i Skocisë, Glasgow Rangers, ka zyrtarizuar sot blerjen e re të skuadrës, Eros Grezda. Grezda, bëhet e ditur nga…

SHORTI I EUROPA LEAGUE

Europa League - grupet për edicionin 2018/2019

31 August, 2018 @14:07

Një ditë pas shortit të Champions Leagues, është mbajtur shorti për fazën grupore të Europa Leagues. Kjo garë, që…

LIGA C E KOMBEVE

Asnjë fitore, rrezik nga Liga D, shkarkohet trajneri

18 October, 2018 @15:17

Pas zhvillimit të katër ndeshjeve në kuadër të Ligës C të Kombeve, Federata e Futbollit të Sllovenisë ka marrë vendim…

EA SPORTS

Konfirmohet: Bolt në FIFA’19

18 October, 2018 @15:02

Njëra ndër lojërat më të famshme e adhuruesve të futbollit, FIFA'19, do të ketë në profilin e lojtarëve edhe Usain…

REFUZON OFERTËN

Bolt refuzon ofertën e skuadrës evropiane

18 October, 2018 @12:33

Tetë herë fituesi Olimpik i sprintit, Usain Bolt, ka refuzuar ofertën e klubit maltez, kanë bërë të ditur mediat e…

MADAGASKARI

Për herë të parë në Kupën e Kombeve

17 October, 2018 @15:27

Reprezentacioni i Madagaskarit në futboll, për herë të parë në histori të vendit të tyre ka arritur të kualifikohet në…

GJIBRALTARI - LIHTENSHTAJNI

E dyta me radhë, Gjibraltari synon kualifikimin!

16 October, 2018 @22:50

Pas fitores së parë dhe historike ndaj Armenisë 3 ditë më parë, Gjibraltari ka arritur edhe të dytën sonte. …

Të gjitha lajmet nga International