Të gjitha lajmet

ZVICRA

Albian Ajeti ftohet nga Zvicra

Albian Ajeti ftohet nga Zvicra

1 September, 2018 @16:14

Shpresat e përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, për t'i siguruar shërbimet e sulmuesit të talentuar, Albian Ajeti, kanë marrë fund. Futbollisti në fjalë, që po kalon formë të mirë me Baselin, ka marr ftesë nga përzgjedhësi i përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkovic, dhe do të grumbullohet me helvetikët në dy ndeshjet e shtatorit, përkatësisht kundër Islandës dhe Anglisë. Siç dihet, Albian Ajeti është vëllai i vogël i qendërmbrojtësit të Shqipërisë, Arlind Ajetit, por as fakti që Arlindi luan për Shqipërinë nuk ka ndikuar që sulmuesi të ndryshoj mendjen. Së bashku me Albianin, në përfaqësuesen e Zvicrës janë ftuar edhe Admir Mehmedi, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

PUBLIKOHET LISTA

Shqipëria publikon listën për ndeshjet e shtatorit

1 September, 2018 @12:50

Përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci, ka ftuar 25 lojtarë për dy ndeshjet e shtatorit, ku Shqipëria do të përballet…

PËRGATITJET PARA NDESHJEVE

Orari i stërvitjeve për përfaqësuesen e Kosovës

31 August, 2018 @20:22

Përveç publikimit të listës së lojtarëve për dy ndeshjet e radhës ndaj Azerbejxhanit dhe Ishujve Faroe, Federata e Futbollit e…

PUBLIKOHET LISTA

Kosova publikon listën për ndeshjet e shtatorit

31 August, 2018 @19:45

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka ftuar 24 lojtarë për dy ndeshjet e shtatorit, ku Kosova do të…

LIRIA - DRITA

Liria mposht kampionin, për t’ia bërë sefte

BOROZANI/ A. P.

31 August, 2018 @18:47

Skuadra e Lirisë e drejtuar nga Bedridin Gjinali ka shënuar fitoren e parë të stinorit në xhiron e tretë të…

SHQIP NË BOTË

Keidi Bare largohet nga Atletico Madrid, mbetet në Spanjë

31 August, 2018 @17:55

Atlético Malagueño është skuadra e re e Keidi Bares. Mesfushori shqiptar, kapiten i shpresave të Shqipërisë, deri më tash ishte…

RANGERS

Steven Gerrard lavdëron Eros Grezdën

Foto: Rangers Official

31 August, 2018 @17:42

Pas nënshkrimit me skuadrën e Rangers, për Eros Grezdën fjalë të mira ka thënë Steven Gerrard, trajneri i skuadrës…

MESFUSHORI I KOMBËTARES

Gjigandi skocez zyrtarizon Grezdën

Foto: rangers.co.uk

31 August, 2018 @16:35

Gjigandi i Skocisë, Glasgow Rangers, ka zyrtarizuar sot blerjen e re të skuadrës, Eros Grezda. Grezda, bëhet e ditur nga…

VIDEO

Gol dhe asist nga Uzuni në fitoren e Lokomotivës

21 October, 2018 @21:16

Mesfushori ofansiv i Shqipërisë, Myrto Uzuni, po vazhdon me paraqitje të mira te skuadra e tij, Lokomotiva Zagreb. Uzuni në…

VIDEO

Mjeshtri i gjuajtjes së lirë, shënon nga gjysma e fushës

21 October, 2018 @20:37

Një gol që mund të shihet rrallë, është shënuar në kampionatin hungarez, në ndeshjen Puskas Academy-Ferencvaros. Ishte minuta 20' kur…

VIDEO

Goli i Ajetit për barazimin e Baselit

21 October, 2018 @19:33

Sulmuesi Albian Ajeti as këtë javë nuk e ka kaluar pa shënuar gol. Vëllau i vogël i mbrojtësit kuqezi, Arlindit,…

VARDAR - SHKËNDIJA

Shkëndija me tri pikë të arta në derbin ndaj Vardarit

21 October, 2018 @17:27

Skuadra e Shkëndijës është ndarë me fitore nga derbi i Superligës së Maqedonisë, duke e mposhtur me rezultat 2-0 rivalin…

SHQIP NË BOTË

Shënon Donis Avdijaj

21 October, 2018 @13:07

Në takimin që skuadra e Willem II po e luan në Eredivisie ndaj NAC Bredas, njërin nga dy golat e…

Të gjitha lajmet nga International