Të gjitha lajmet

NË RISHQYRTIM

FFK-ja rishqyrton rastin Ahmeti

FFK-ja rishqyrton rastin Ahmeti

23 May, 2020 @15:18

Pas Vendimit për ndërprerjen e marrëdhënies së punës së zëvendës sekretarit të FFK-së, Arianit Ahmeti, Inspektori i Punës ka kërkuar që të rishqyrtohet Vendimi i FFK-së.

E për këtë, FFK-ja dje ka lëshuar një sqarim për media, ku i nënshkruari Eroll Salihu, sekretar i FFK-së ka bërë të ditur se çka do të ndërmirret tash e tutje me këtë rast.

“Ne kemi pranuar një vendim nga Inspektorati i Punës, që kërkon nga FFK-ja të rishqyrtojë edhe njëherë procedurën e ndërprerjes së marrëdhënies së punës së Arianit Ahmetit. Pra, kërkesa është që të rishqyrtohet procedura dhe në asnjë rast Inspektoriati nuk ka evidentuar që nuk ka bazë për ndërprerjen e marrëdhënies së punës,” është thënë në sqarim.

Shpejt, organet e brendshme të FFK-së konform dispozitave të Ligjit të Punës, akteve të brendshme dhe vendimit të Inspektoriatit, do të ndërrmarrin veprimet ligjore në afatin e paraparë dhe do të informojë Inspektoratin dhe palët.

Kujtojmë Ahmeti kishte nisur një “luftë” të brendshme në FFK duke kërkuar që të bëhet kandidat për kryetar.

KRYEJNË TESTET

Te Gjilani të gjithë negativ, stërvitjet vazhdojnë

Foto: SCGjilani/fb

22 May, 2020 @21:49

Përmes një komunikate për shtyp, SC Gjilani ka bërë të ditur se të gjithë futbollistët, stafi teknik dhe personali i…

INSPEKTORATI I PUNËS

Inspektorati kthen në punë zv/sekretarin Ahmeti

21 May, 2020 @19:57

I larguar për shkak se fliste kundër drejtuesve aktual të FFK-së, ish zëvendës sekretari i FFK-së, Arianit Ahmeti, me vendim…

GJILANI

Të karantinuarit e Gjilanit marrin rezultatet e testeve COVID-19

21 May, 2020 @19:10

Trajneri dhe futbollistët e Gjilanit pas qëndrimit në karantinë, pasi që arritën nga Shqipëria në Kosovë, kanë marrë rezultatet e…

DRENAS

Tovërlani ngrit intensitetin para duelit me liderin

Fotot: https://feronikelifc.com/

21 May, 2020 @18:51

Skuadra kampione aktuale e Kosovës në futboll, Feronikeli, sot ka ngritur intensitetin e stërvitjeve. Ngritja e shpejtë e intensitetit…

KOMUNIKATA E FFK-së

E gjithë Superliga do të testohet për COVID-19

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

21 May, 2020 @16:07

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se të gjithë futbollistët dhe stafi përcjellës i të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga