Të gjitha lajmet

MBROJTËSI I KOSOVËS

Fidan Aliti siguron fitoren e Kalmarit

Foto: Kalmar

Fidan Aliti siguron fitoren e Kalmarit


18 August, 2019 @17:14

Qendërmbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Fidan Aliti, ka shënuar sot golin e dytë të skuadrës së tij Kalmar, që ka mjaftuar për fitoren e skuadrës së tij ndaj AIK-ut, 1-2, si mysafir.

Fidan Aliti

Aliti ka shënuar në minutën e 45 të takimit, për të avancuar ekipi i tij 0-2, ndërsa vendasit deri në fund vetëm kanë ulur epërsinë e mysafirëve, në përfundimtaren 1-2.


STADIUMI I QYTETIT: GJILAN

Drita-Ferizaji, 11-shet startuese

FFK Superliga

Drita-Ferizaji, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:07

STADIUMI I QYTETIT

Dukagjini-Ballkani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Dukagjini-Ballkani, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:04

STADIUMI RIZA LUSHTA

Trepça’89 - Gjilani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Trepça’89 - Gjilani, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:00

FLAMURTARI 1-1 PRISHTINA

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore

FFK Superliga

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore

17/08/19 @ 19:13

LLAPI 4-1 VUSHTRRIA

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

FFK Superliga

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

17/08/19 @ 18:59

FERONIKELI 4-1 DRENICA

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

FFK Superliga

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

17/08/19 @ 18:54

FERONIKELI VS. DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

FFK Superliga

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:29

LLAPI - VUSHTRRIA

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

FFK Superliga

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:14

FLAMURTARI - PRISHTINA

Flamurtari vs. Prishtina, 11-shet startuese

FFK Superliga

Flamurtari vs. Prishtina, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:01

ARSENAL - BURNLEY

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

Premier League

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

17/08/19 @ 15:23

SUEDIA

Kosova vs. Suedia, në fushë edhe Zlatan?

Evropiani/Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Kosova vs. Suedia, në fushë edhe Zlatan?

06/03/21 @ 10:58

PËRFAQËSUESJA

Toma e Domgjoni mbajnë të hapur mundësinë për Kosovën

Përfaqësuesja

Toma e Domgjoni mbajnë të hapur mundësinë për Kosovën

04/03/21 @ 17:46

KOSOVA U21

FFK përgatit planin për grumbullimin e Kosovës U21 në Katar

Përfaqësuesja

FFK përgatit planin për grumbullimin e Kosovës U21 në Katar

01/03/21 @ 18:19

PËR DITËN E PAVARËSISË

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/Përfaqësuesja

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

16/02/21 @ 11:26

GJEORGJIA

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/International/Transfere

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

15/02/21 @ 23:26

MIQËSORE

Kosova U21 miqësore me Katarin

Përfaqësuesja

Kosova U21 miqësore me Katarin

09/02/21 @ 16:35

SHQIP NË BOTË

Paqarada fiton ndaj ish skuadrës

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Paqarada fiton ndaj ish skuadrës

05/02/21 @ 22:11

KEMAL ADEMI

Ademi në pritje të ftesës nga Zvicra

Përfaqësuesja

Ademi në pritje të ftesës nga Zvicra

05/02/21 @ 18:25

KOSOVA

Për kualifikimet e Botërorit, shqyrtohet rikthimi i “Dardanëve” në tribuna

FFK Superliga/Përfaqësuesja/International

Për kualifikimet e Botërorit, shqyrtohet rikthimi i “Dardanëve” në tribuna

02/02/21 @ 14:25

FUTSALL

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

Përfaqësuesja/International/Transfere

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

29/01/21 @ 15:20


Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja