Të gjitha lajmet

FLAMURTARI 1-1 PRISHTINA

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore


17 August, 2019 @19:13

Prishtina në pjesën më të madhe të ndeshjes dominoi, por rastet dhe opcionet për të qëlluar portën e Flamurtarit nuk u shfrytëzuan në pjesë të dytë, për të përfunduar 1-1 dueli i kryeqytetasve.

Flamurtari mori epërsinë me golin e Agron Bruqit, që shënoi golin e parë të stinorit 2019/20, duke tundur rrjetën e prishtinasve që në minutën e tretë të ndeshjes për 1-0.

TABELA AKTUALE

Shpejt reagoi Prishtina, kur Ahmed Januzi (14’) shënoi për barazim 1-1, derisa rast kishin deri kah fundi i pjesës së parë edhe Ergyn Ahmeti, Gauthier Mankenda e Meriton Korenica.

Në pjesë të dytë bardhekaltërit përsëri tentuan për fitore, por ajo nuk erdhi. Rasti më i mirë i shkoi huq përforcimit të kësaj vere që erdhi nga Drenica. Kreshnik Uka qëlloi shtyllën e flamurtarasve, që nuk zgjodhi fituesin dhe në fund, ekipi i Artim Shaqirit Flamurtari shpëtoi me një pikë, duke barazuar ndaj atij të Mirel Josës, 1-1.

a

 


LLAPI 4-1 VUSHTRRIA

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

FFK Superliga

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

17/08/19 @ 18:59

FERONIKELI 4-1 DRENICA

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

FFK Superliga

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

17/08/19 @ 18:54

FERONIKELI VS. DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

FFK Superliga

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:29

LLAPI - VUSHTRRIA

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

FFK Superliga

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:14

FLAMURTARI - PRISHTINA

Flamurtari vs. Prishtina, 11-shet startuese

FFK Superliga

Flamurtari vs. Prishtina, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:01

ARSENAL - BURNLEY

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

Premier League

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

17/08/19 @ 15:23

TRANSFERE

Ferizaji përmbyll verën me dy transferime të reja

FFK Superliga/Transfere

Ferizaji përmbyll verën me dy transferime të reja

17/08/19 @ 15:01

BILBAO - BARCELONA

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

La Liga

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

16/08/19 @ 22:50

HUDDERSFIELD - FULHAM

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

Premier League

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

16/08/19 @ 22:46

BAYERN - HERTHA

VAR shpëton Bayernin nga humbja

Bundesliga

VAR shpëton Bayernin nga humbja

16/08/19 @ 22:33

FFK

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

28/02/21 @ 19:56

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Nuk jemi në presion

FFK Superliga

Nuhiu: Nuk jemi në presion

28/02/21 @ 16:22

LEOTRIM KRASNIQI

Krasniqi i kënaqur pavarësisht humbjes

FFK Superliga

Krasniqi i kënaqur pavarësisht humbjes

28/02/21 @ 16:13

TAHIR BATATINA

Batatina: Këta djemë prezentojnë një qytet futbolli

FFK Superliga

Batatina: Këta djemë prezentojnë një qytet futbolli

28/02/21 @ 16:03

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Kemi pasur tension gjatë gjithë lojës

FFK Superliga

Shkëmbi: Kemi pasur tension gjatë gjithë lojës

28/02/21 @ 15:50

FT: LLAPI - BALLKANI

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

FFK Superliga

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

28/02/21 @ 15:25

FT: DRITA - BESA

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

FFK Superliga

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

28/02/21 @ 14:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

28/02/21 @ 12:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

28/02/21 @ 12:32

LLAPI - BALLKANI

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

FFK Superliga

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

28/02/21 @ 10:07


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga