Të gjitha lajmet

BAYERN - HERTHA

VAR shpëton Bayernin nga humbja

VAR shpëton Bayernin nga humbja

16 August, 2019 @22:33

Ka qenë një penallti e dhënë nga referi pasi që shikoi VAR-in, që shpëtoi Bayernin nga starti me humbje në stinorin e ri të Bundesligës.

Hertha Berlin është treguar arrë e fortë sonte, derisa përkundër epërsisë që e mori heret Bayern përmes Robert Lewandowskit (24’), u anulua dhe u përmbys shpejt me golat e Dodi Lukebakios (36’) dhe Marko Grujicit (38’) për pjesën e parë 1-2 në të mirë të berlinasve.

Sidoqoftë, gjysmë ore para fundit të lojës, penalltia e fituar përmes VAR-it, u ekzekutua perfekt nga polaku Lewandowski (60’) për përfundmitaren 2-2.

Deri në fund, Bayern tentoi fitoren, por ajo nuk erdhi.

Përndryshe, Lewandowski ka shënuar golin e parë të stinorit në Bundesligë, për të pestën herë me radhë!

LEART PAQARADA

Asisti i Paqaradës sjell fitoren e parë

Foto: SandhausenFC/fb

16 August, 2019 @20:35

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Leart Paqarada ka asistuar në golin e dytë të skuadrës së tij Sandhausen sot, që…

Analizë: 2019/2020

Bundesliga 2019/2020 - Parashikim

16 August, 2019 @13:58

Për herë të parë pas më shumë se një dekade, Borussia Dortmund do të duhej të ishte favorite për të…

MEDIA

Bale te Bayern përmes Adidas?

6 August, 2019 @15:12

E përditshmja spanjolle AS raporton se klubi i Bayernit po e kërkon Gareth Bale pas largimit të Franck Ribery dhe…

ADEMOLA LOOKMAN

Reprezentuesi U21 i Anglisë, kalon në Bundesligë

26 July, 2019 @11:48

Praktika e kalimit të lojtarëve të rinj anglez në Bundesligë po vazhdon dhe tash ishte radha te sulmuesi Ademola Lookman.…

BAYERN MUNCHEN

Leon Dajaku te Bayern Munchen

Foto: fcbayern.com

16 July, 2019 @14:50

Bayern Munchen ka bërë të ditur sot në faqen zyrtare se ka arritur marrëveshje me futbollistin e ri të kombëtares…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga