Të gjitha lajmet

DENIZLI - GALATASARAY

Rikthehen pas 10 sezonash dhe mposhtin kampionin

Rikthehen pas 10 sezonash dhe mposhtin kampionin


16 August, 2019 @21:31

Që në ndeshjen e parë të stinorit të ri të Superligës turke ka ndodhur befasia. Denizlispor, që u kthye pas 10 sezonash në Superligë, ka mposhtur Galatasarayin kampion aktual, duke e fituar ndeshjen 2-0, me dy gola të shënuar në 15 minutëshin e fundit të ndeshjes.

Recep Niyaz (75’) ka shënuar golin e parë, ndërsa Hugo Rodallega (90’) ka vulosur fitoren e ekipit të Denizlisporit, derisa Galatasaray prej minutës së 43-të të ndeshjes luajti me 10 lojtarë pasi që Marcao u përjashtua pas dy të verdhave, e më parë, Selçuk Inan kishte dështuar të shënojë nga penalltia në minutën e 29 të ndeshjes.


LEART PAQARADA

Asisti i Paqaradës sjell fitoren e parë

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Asisti i Paqaradës sjell fitoren e parë

16/08/19 @ 20:35

MBROJTËSI GJIROKASTRIT

Përvojë e madhe, shtohet në mbrojtjen e Gjilanit

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Përvojë e madhe, shtohet në mbrojtjen e Gjilanit

16/08/19 @ 19:30

FERONIKELI

Haxhi Neziraj te kampioni

FFK Superliga

Haxhi Neziraj te kampioni

16/08/19 @ 18:26

STEVEN NZONZI

Roma zyrtarizon largimin e Nzonzit

Serie A/International/Transfere

Roma zyrtarizon largimin e Nzonzit

16/08/19 @ 16:34

FERIZAJI

Ferizaji me 4 përforcime nga Gana

FFK Superliga/Transfere

Ferizaji me 4 përforcime nga Gana

16/08/19 @ 16:13

DRITA

Drita forcon mbrojtjen me Cuculin

FFK Superliga/Transfere

Drita forcon mbrojtjen me Cuculin

16/08/19 @ 15:40

UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i Champions Leagues, KFF Mitrovica kupton kundërshtarin

FFK Superliga/Champions League/International

Shorti i Champions Leagues, KFF Mitrovica kupton kundërshtarin

16/08/19 @ 14:12

Analizë: 2019/2020

Bundesliga 2019/2020 - Parashikim

Bundesliga/Analiza

Bundesliga 2019/2020 - Parashikim

16/08/19 @ 13:58

XHIRO 1

Gjyqtarët e xhiros hapëse

FFK Superliga

Gjyqtarët e xhiros hapëse

16/08/19 @ 13:44

Analizë: 2019/2020

La Liga 2019/2020 - Parashikim

La Liga/Analiza

La Liga 2019/2020 - Parashikim

16/08/19 @ 13:28

SHQIP NË BOTË

Ibrahimaj debuton në kampionatin rus

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ibrahimaj debuton në kampionatin rus

28/02/21 @ 23:10

MLS

Beckham dëshiron transferimin e Messit dhe Ronaldos në Inter Miami

International

Beckham dëshiron transferimin e Messit dhe Ronaldos në Inter Miami

28/02/21 @ 21:44

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe fiton derbin ndaj Trabzonsporit

International

Fenerbahçe fiton derbin ndaj Trabzonsporit

28/02/21 @ 20:44

EREDIVISIE

Pas 12 golave të pësuar, Murici e mbyllë portën për fitoren e skuadrës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Pas 12 golave të pësuar, Murici e mbyllë portën për fitoren e skuadrës

28/02/21 @ 14:30

VITESSE

Broja s’ndalet së shënuari

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Broja s’ndalet së shënuari

28/02/21 @ 10:33

SHQIP në BOTË

Rashani debuton kundër Galatasarayit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani debuton kundër Galatasarayit

27/02/21 @ 23:19

AL-SADD

Xavi fiton trofeun e pestë si trajner

International

Xavi fiton trofeun e pestë si trajner

27/02/21 @ 20:31

VIDEO

Besart Berisha dy gola dhe asist ndaj ish skuadrës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Besart Berisha dy gola dhe asist ndaj ish skuadrës

27/02/21 @ 15:43

SHQIP në BOTË

Yeni Malatyaspor barazon, pak minuta për Topallin

International

Yeni Malatyaspor barazon, pak minuta për Topallin

26/02/21 @ 18:35

RIKTHIM NË KLUB

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

Premier League/International

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

25/02/21 @ 22:14


Të gjitha lajmet nga International