Të gjitha lajmet

LLAPI 4-1 VUSHTRRIA

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon


17 August, 2019 @18:59

Kampioni i Ligës së Parë, Vushtrria, e ka nisur pjesën e parë të ndeshjes ndaj Llapit mbarë. Morrën epërsinë me golin e Jasmin Raboshtas në minutën e 20-të të ndeshjes 0-1 për të mbyllur pjesën e parë në avantazh.

Mirëpo, në pjesë të dytë në skenë për Llapin e Tahir Batatinës ka dalë sulmuesi me përvojë në Superligë, Enis Zabërxha.

TABELA AKTUALE

Ai ka shënuar dy herë, për barazim dhe avancim të ekipit 1-1 e 2-1 (65’, 80’) që çoi ekipin te fitorja, për të cilën në fund u përkujdesën Arbnor Ramadani me golin e tij në minutën e 86-të (asist nga Zabërxha) të ndeshjes për 3-1 e ishi i vushtrriasve Labinot Osmani (asist nga Mentor Zhdrella) vulosi duelin duke shënuar për 4-1.

Përndryshe, e tërë treshja që shënoi gola për Llapin, ishin direkt të futur në pjesë të dytë nga trajneri Batatina.

Kështu Llapi e nis mbarë edicionin 2019/20 ndërsa Vushtrria me Bekim Shotanin në krye do të kërkojë pikë në njërën nga duelet tjera të stinorit.

a


FERONIKELI 4-1 DRENICA

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

FFK Superliga

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

17/08/19 @ 18:54

FERONIKELI VS. DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

FFK Superliga

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:29

LLAPI - VUSHTRRIA

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

FFK Superliga

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:14

FLAMURTARI - PRISHTINA

Flamurtari vs. Prishtina, 11-shet startuese

FFK Superliga

Flamurtari vs. Prishtina, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:01

ARSENAL - BURNLEY

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

Premier League

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

17/08/19 @ 15:23

TRANSFERE

Ferizaji përmbyll verën me dy transferime të reja

FFK Superliga/Transfere

Ferizaji përmbyll verën me dy transferime të reja

17/08/19 @ 15:01

BILBAO - BARCELONA

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

La Liga

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

16/08/19 @ 22:50

HUDDERSFIELD - FULHAM

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

Premier League

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

16/08/19 @ 22:46

BAYERN - HERTHA

VAR shpëton Bayernin nga humbja

Bundesliga

VAR shpëton Bayernin nga humbja

16/08/19 @ 22:33

EDIN DZEKO

Dzeko i jep fund polemikave

Serie A/Transfere

Dzeko i jep fund polemikave

16/08/19 @ 22:01

FFK

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

28/02/21 @ 19:56

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Nuk jemi në presion

FFK Superliga

Nuhiu: Nuk jemi në presion

28/02/21 @ 16:22

LEOTRIM KRASNIQI

Krasniqi i kënaqur pavarësisht humbjes

FFK Superliga

Krasniqi i kënaqur pavarësisht humbjes

28/02/21 @ 16:13

TAHIR BATATINA

Batatina: Këta djemë prezentojnë një qytet futbolli

FFK Superliga

Batatina: Këta djemë prezentojnë një qytet futbolli

28/02/21 @ 16:03

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Kemi pasur tension gjatë gjithë lojës

FFK Superliga

Shkëmbi: Kemi pasur tension gjatë gjithë lojës

28/02/21 @ 15:50

FT: LLAPI - BALLKANI

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

FFK Superliga

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

28/02/21 @ 15:25

FT: DRITA - BESA

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

FFK Superliga

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

28/02/21 @ 14:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

28/02/21 @ 12:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

28/02/21 @ 12:32

LLAPI - BALLKANI

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

FFK Superliga

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

28/02/21 @ 10:07


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga