Të gjitha lajmet

FERONIKELI 4-1 DRENICA

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë


17 August, 2019 @18:54

Kampioni aktual i Kosovës, Feronikeli, ka kaluar lehtë pengesën e parë në stinorin e ri.

Feronikeli ka mposhtur sot Drenicën 4-1 në një fitore që u zgjidh në pjesë të dytë, pasi që pjesa e parë përfundoi 1-0 me golin e Kastriot Rexhës (41’), ku asistoi Da Silva.

Vetë Da Silva shënoi në pjesë të dytë (54’) për 2-0, derisa Kastrioti kreu dilemën e fituesit duke mbytur ndeshjen (69’) me 3-0.

TABELA AKTUALE

Deri në fund, Diar Prokshi i Drenicës uli epërsinë (80’) për 3-1, ndërsa Besmir Bojku përcaktoi rezultatin përfundimtar (87’) 4-1.

Feronikeli e nis stinorin me 3 pikë në debutim të trajnerit malazias Dejan Vukicevic në Superligë, derisa Drenica me Tahir Lushtakun duhen kërkuar pikë në xhirot në vijim.

a


FERONIKELI VS. DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

FFK Superliga

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:29

LLAPI - VUSHTRRIA

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

FFK Superliga

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:14

FLAMURTARI - PRISHTINA

Flamurtari vs. Prishtina, 11-shet startuese

FFK Superliga

Flamurtari vs. Prishtina, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:01

ARSENAL - BURNLEY

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

Premier League

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

17/08/19 @ 15:23

TRANSFERE

Ferizaji përmbyll verën me dy transferime të reja

FFK Superliga/Transfere

Ferizaji përmbyll verën me dy transferime të reja

17/08/19 @ 15:01

BILBAO - BARCELONA

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

La Liga

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

16/08/19 @ 22:50

HUDDERSFIELD - FULHAM

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

Premier League

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

16/08/19 @ 22:46

BAYERN - HERTHA

VAR shpëton Bayernin nga humbja

Bundesliga

VAR shpëton Bayernin nga humbja

16/08/19 @ 22:33

EDIN DZEKO

Dzeko i jep fund polemikave

Serie A/Transfere

Dzeko i jep fund polemikave

16/08/19 @ 22:01

DENIZLI - GALATASARAY

Rikthehen pas 10 sezonash dhe mposhtin kampionin

International

Rikthehen pas 10 sezonash dhe mposhtin kampionin

16/08/19 @ 21:31

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Jemi në rrugë të duhur për titull

FFK Superliga

Ramadani: Jemi në rrugë të duhur për titull

06/03/21 @ 18:21

TAHIR BATATINA

Batatina: Loja e Prishtinës nuk i kontribuon futbollit

FFK Superliga

Batatina: Loja e Prishtinës nuk i kontribuon futbollit

06/03/21 @ 18:02

PAS NDESHJES

Sokoli: Ishim konfuz, rezultati na dërgon në luftë për mbijetesë

FFK Superliga

Sokoli: Ishim konfuz, rezultati na dërgon në luftë për mbijetesë

06/03/21 @ 17:08

PAS NDESHJES

Morina: Mundi po jep rezultat

FFK Superliga

Morina: Mundi po jep rezultat

06/03/21 @ 17:02

GJILANI - ARBËRIA

Barazimi i radhës, s’ka fitore në pranverë për Gjilanin!

FFK Superliga

Barazimi i radhës, s’ka fitore në pranverë për Gjilanin!

06/03/21 @ 15:04

PRISHTINA - LLAPI

Pranvera në Prishtinë: 5 ndeshje, 5 fitore!

FFK Superliga

Pranvera në Prishtinë: 5 ndeshje, 5 fitore!

06/03/21 @ 14:58

LIGA E FEMRAVE

13 gola! KFF Mitrovica deklason KFF Lirinë!

FFK Superliga

13 gola! KFF Mitrovica deklason KFF Lirinë!

06/03/21 @ 14:01

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Arbëria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Arbëria

06/03/21 @ 12:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

06/03/21 @ 12:16

PRISHTINA - LLAPI

Llapi sot me fanellat e kuqe

FFK Superliga

Llapi sot me fanellat e kuqe

06/03/21 @ 11:36


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga