Të gjitha lajmet

BILBAO - BARCELONA

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

16 August, 2019 @22:50

Aritz Aduriz 38 vjeç që u fut 4 minuta para fundit të ndeshjes në lojë, në prekjen e parë të tij të topit, ka siguruar fitoren për Athletic Bilbaon ndaj Barcelonës kampione aktuale 1-0.

Aduriz ka pranuar krosimin e bashkëlojtarit me volej për të kërcyer dhe goditur në këndin e portës së Marc Andre Ter Stegenit për t’ia dhënë fitoren ekipit të tij.

Barcelona dominoi përgjatë gjithë ndeshjes, por asnjëherë nuk pati shumë raste, përkundër se me posedim ishte krejtësisht në favor të katalonasve.

Bilbao nis me tre pikë të plota stinorin në San Mames, ndërsa Barcelona ka nisur me humbje stinorin e LaLigas për herë të parë që prej vitit 2008.

Analizë: 2019/2020

La Liga 2019/2020 - Parashikim

16 August, 2019 @13:28

A ka kush që do të mund të ndalë Barcelonën? Me ardhjen eventuale të Neymar, askush. Lëre në Spanjë, por…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

BRAZILIANI

Coutinho pranë kthimit në Premier Ligë

6 August, 2019 @16:37

Francezja prestigjioze L’Equipe para pak çastesh ka bërë të ditur se futbollisti ofanziv i Barcelonës, Philippe Coutinho është pranë rikthimit…

MEDIA

Bale te Bayern përmes Adidas?

6 August, 2019 @15:12

E përditshmja spanjolle AS raporton se klubi i Bayernit po e kërkon Gareth Bale pas largimit të Franck Ribery dhe…

GAMPER

Suarez me volej, Barcelona përmbys Arsenalin

Fotot: MundoDeportivo

4 August, 2019 @22:11

Barcelona ka fituar trofeun Gamper duke përmbysur Arsenalin për të triumfuar 2-1 në fund. Ka qenë Luis Suarez që…

Të gjitha lajmet nga La Liga