Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

IKIN SPONSORËT

FIFA humb tre sponsorë të mëdhenjë

FIFA

FIFA humb tre sponsorë të mëdhenjë


23 January, 2015 @10:53

Tre nga sponsorët e mëdhenjë të FIFA-së, që kanë mbuluar edhe Kupën e Botës, nuk kanë vazhduar marrëveshjen me shtëpinë botërore të futbollit. 

FIFA ka nisur të dridhet edhe në anët tjera para zgjedhjeve për kryetarin e ri. 

Sot drejtuesit e FIFA-së kanë bërë të ditur se kanë përfunduar marrëveshjet me Castrolin, Continentalin dhe Johnson & Johnson, kjo pasi që kompanitë thjesht nuk kanë vazhduar kontratën për më tutje. 

Duke pasur parasysh se këto tre kompani kanë qenë edhe ekskluziv për disa të drejta në Kampionatin Botëror, FIFA tashmë duhet të kërkojë sponsorim diku tjetër ngase Rusia 2018 po afrohet. 


KUPA E AZISË

Gol me gërshërë nga legjenda australiane

International

Gol me gërshërë nga legjenda australiane

22/01/15 @ 14:04

ALBIAN MUZAQI

Muzaqi debuton me gol

International/Sportistë shqiptarë në botë

Muzaqi debuton me gol

22/01/15 @ 13:04

LA COPA

Fitore e Barçës, vendoset në Calderon

La Liga

Fitore e Barçës, vendoset në Calderon

21/01/15 @ 23:41

COPPA ITALIA

Shaqiri me gol, Inter kualifikohet

Serie A

Shaqiri me gol, Inter kualifikohet

21/01/15 @ 23:01

BERSANT CELINA

Debuton Celina

International/Sportistë shqiptarë në botë

Debuton Celina

21/01/15 @ 18:25

VICENTE CALDERON

Kinezët blejnë 20% të Atleticos

La Liga

Kinezët blejnë 20% të Atleticos

21/01/15 @ 16:05

SHQIP në BOTË

Aliti e Kryeziu 90 minuta në fitoren e Zurichut

International/Sportistë shqiptarë në botë

Aliti e Kryeziu 90 minuta në fitoren e Zurichut

25/07/21 @ 20:55

SHQIP në BOTË

Zhegrova si zënvendësues asiston në fitore

International/Sportistë shqiptarë në botë

Zhegrova si zënvendësues asiston në fitore

25/07/21 @ 20:31

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray transferon mesfushorin rumun, Cicaldau

International

Galatasaray transferon mesfushorin rumun, Cicaldau

24/07/21 @ 23:07

STAMBOLL

Kemal Ademi pranë ndarjes nga Feneri

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kemal Ademi pranë ndarjes nga Feneri

23/07/21 @ 08:50

ARNE SLOT

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

Conference League/International

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

23/07/21 @ 08:00

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

SHQIP në BOTË

Bekim Balaj rikthehet në Rusi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bekim Balaj rikthehet në Rusi

21/07/21 @ 20:46

PAS NDESHJES

Ramadani: Fitore jo komode

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Fitore jo komode

20/07/21 @ 20:48

STARTERS

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

20/07/21 @ 16:10


 
Të gjitha lajmet nga International