Të gjitha lajmet

FUTBOLL

Filloi projekti i ri “Elite Youth Development Programme U15”

Foto: FFK

Filloi projekti i ri “Elite Youth Development Programme U15”

18 January, 2020 @18:52

Federata e Futbollit e Kosovës ka nisur sot projektin e ri në kuadër të programit “Elite Youth Development Programme U15” në mbështetje të UEFA-s, e që për qëllim ka nxjerrjen në pah dhe zhvillimin e talenteve për ekipet kombëtare.

Ky është një projekt mjaft voluminoz dhe i shtrirë në tërë territorin e shtetit tonë, ku për qëllim ka nxjerrjen në pah të talenteve dhe yjeve të së nesërmes.

elite u15

Edhe drejtori teknik Michael Nees para futbollistëve të rinj ka folur për rëndësinë e këtij projekti si dhe për mënyrën e vlerësimit dhe zhvillimit të talenteve, teksa ka kërkuar nga secili prej lojtarëve që të kënaqen duke luajtur dhe të japin më të mirën e tyre duke bashkëpunuar me shokun e ekipit.

NGA FFK

Edhe Zhegrova viziton FFK-në

Foto: FFK

14 July, 2020 @13:18

Pas Valon Berishës e Milot Rashicës, për vizitë në FFK, sot, ka qenë edhe ylli tjetër dardan, Edon Zhegrova. …

NGA VIZITA

I urojnë transferim

Foto: FFK

13 July, 2020 @14:42

Kryetari Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë pritur sot futbollistin e Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, i…

VALON BERISHA NË LIGUE 1

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

Foto: Stade de Reims Official

9 July, 2020 @23:22

Futbolliti i deritashëm i Lazios, që në pjesën e dytë të stinorit 2019/20 luajti për Fortunën në Bundesligë, Valon Berisha,…

DATAT dhe ORËT E NDESHJEVE

UEFA sot publikoi edhe orën e ndeshjeve për Ligën e Kombeve 20/21

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

26 June, 2020 @21:35

Futbollistët e Kosovës tashmë kanë të qartë jo vetëm datat, por edhe orët e ndeshjeve për përballjet e tyre në…

KALENDARI I LIGËS SË KOMBEVE 2020/21

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

Foto: uefa.com

22 June, 2020 @14:48

UEFA ditë më parë ka përcaktuar orarin definitiv të ndeshjeve të pjesëmarrësve në Ligë të Kombeve, ndërsa Kosova që bën…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja