Të gjitha lajmet

FUTBOLL

Filloi projekti i ri “Elite Youth Development Programme U15”

Foto: FFK

Filloi projekti i ri “Elite Youth Development Programme U15”

18 January, 2020 @18:52

Federata e Futbollit e Kosovës ka nisur sot projektin e ri në kuadër të programit “Elite Youth Development Programme U15” në mbështetje të UEFA-s, e që për qëllim ka nxjerrjen në pah dhe zhvillimin e talenteve për ekipet kombëtare.

Ky është një projekt mjaft voluminoz dhe i shtrirë në tërë territorin e shtetit tonë, ku për qëllim ka nxjerrjen në pah të talenteve dhe yjeve të së nesërmes.

elite u15

Edhe drejtori teknik Michael Nees para futbollistëve të rinj ka folur për rëndësinë e këtij projekti si dhe për mënyrën e vlerësimit dhe zhvillimit të talenteve, teksa ka kërkuar nga secili prej lojtarëve që të kënaqen duke luajtur dhe të japin më të mirën e tyre duke bashkëpunuar me shokun e ekipit.

DATAT dhe ORËT E NDESHJEVE

UEFA sot publikoi edhe orën e ndeshjeve për Ligën e Kombeve 20/21

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

26 June, 2020 @21:35

Futbollistët e Kosovës tashmë kanë të qartë jo vetëm datat, por edhe orët e ndeshjeve për përballjet e tyre në…

KALENDARI I LIGËS SË KOMBEVE 2020/21

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

Foto: uefa.com

22 June, 2020 @14:48

UEFA ditë më parë ka përcaktuar orarin definitiv të ndeshjeve të pjesëmarrësve në Ligë të Kombeve, ndërsa Kosova që bën…

LIGA E KOMBEVE

Kosova drejt EURO2020, data e ndeshjes ndaj Maqedonisë Veriore

TOPSPORTI / A.P

17 June, 2020 @16:18

Është caktuar data e ndeshjes mes Kosovës dhe Maqedonisë Veriore, ndeshje e vlefshme për Play Off-in e Ligës së Kombeve. …

DUELI I PLAYOFFIT

Pas 6 ditësh kuptohet data e PlayOffit, Maqedonia - Kosova

12 June, 2020 @15:21

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare UEFA ka bërë të ditur se më 18 qershor do të mbajë…

SHTATORJA

Maketa fituese e Vokrrit

9 June, 2020 @14:14

Fadil Vokrri do të ketë shtatoren e tij në një vend që pritet të diskutohet mes Komunës së Prishtinës dhe…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja