Të gjitha lajmet

SWANSEA 2-1 WIGAN

Celina asiston për fitore, Swansea përmbys Wiganin

Celina asiston për fitore, Swansea përmbys Wiganin

18 January, 2020 @18:05

Mesfushori standard i Kosovës, Bersant Celina, ka asistuar në fitoren e vështirë të ekipit të tij sot në përballje ndaj Wiganit.

Swansea ka mposhtur Wiganin 2-1 në Liberty Stadium, por është dashur të përmbys epërsinë e skuadrës mysafire, të cilët kishin ardhur së pari në epërsi.

TABELA AKTUALE

E në pjesë të dytë, pas një topi të rrëmbyer prej Ben Wilmotit, Bersant Celina kroson për të gjetur Andre Ayewin që mençur, shënoi për fitore 2-1 [Brewster 19, Ayew 67 - Byrne 16].

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League