Të gjitha lajmet

AUGSBURG 3-5 DORTMUND

Håland senzacional! Debuton si zëvendësues me hat-trick

Håland senzacional! Debuton si zëvendësues me hat-trick

18 January, 2020 @17:27

Sulmuesi i ri i Norvegjisë, Erling Håland, ka debutuar sot te ekipi i tij i ri Borussia Dortmund dhe atë si zëvendësues, duke u futur në lojë në minutën e 56-të të ndeshjes kur skuadra ishte në disavantazh 3-1 nga Augsburgu.

TABELA AKTUALE

Dhe, pas 3 minutash ka shënuar golin e parë të tij për milionerët, derisa shpejt ka shënuar edhe hat-trickun e tij, ashtu që ekipi i tij të del nga stadiumi me fitore, 3-5 [Niederlechner 34, 55, Richter 46 - Brandt 49, Håland 59, 70, 79, Sancho 61].

Håland është vetëm 19 vjeç!

KLINSMANN

Qëndroi vetëm 10 xhiro

Foto: Hertha/fb

12 February, 2020 @10:55

Trajneri i emëruar në nëntor të vitit të kaluar, ka duruar vetëm 10 xhiro si shef i shtabit teknik të…

DFB POKAL

Rashica shënon histori te Werderi, që eliminoi Dortmundin

Foto: Werder/fb

4 February, 2020 @22:55

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, me golin e shënuar sonte në fitore ndaj Borussia Dortmundit 3-2 në kuadër të…

BORUSSIA DORTMUND 5-0 UNION BERLIN

Senzacioni Håland vazhdon, 8 tentime, 7 gola në 3 ndeshje

Foto: BVB/fb

1 February, 2020 @17:41

Sulmuesi i ri norvegjez, Erling Håland, ka vazhduar të shënojë për ekipin e tij të ri, Borussia Dortmund. Håland…

FORTUNA 1-1 EINTRACHT

Valoni startues në barazimin e Fortunës

Foto: Fortuna/fb

1 February, 2020 @17:34

Valon Berisha ka qenë në formacionin startues te ekipi i tij i ri Fortuna, që ka barazuar ndaj Eintrachtit 1-1…

AUGSBURG 2-1 WERDER

Kriza te Werderi i Rashicës vazhdon, ekipi mbetet në zonën e rrezikshme

Foto: bundesliga.de

1 February, 2020 @17:23

Augbsburgu ka ndërprerë serinë prej tre ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, për të përmbysur epërsinë e pjesës së parë të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga