Të gjitha lajmet

COPPA ITALIA: PARMA 0-2 ROMA

Dërmaku 90min, Parma mposhtet nga Roma

Dërmaku 90min, Parma mposhtet nga Roma

16 January, 2020 @23:07

Qendërmbrojtësi shtatëgjatë i kombëtares shqiptare, Kastriot Dërmaku, ka nisur sot ndeshjen e Kupës së Italisë për ekipin e tij, Parma, që u mposht nga Roma 0-2 në shtëpi.

Dërmaku në 90min e tij mori edhe një karton të verdhë, në pjesë të dytë të ndeshjes, derisa ekipi u eliminua nga romakët për të cilët shënoi Lorenzo Pellegrini (49, 76).

E Roma, me fitore ka siguruar një vend në çerekfinale, ku do të ndeshet me kampionin aktual, Juventusin dhe atë si mysafir më 22 janar.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A