Të gjitha lajmet

FORTUNA 0-1 WERDER

Pas 48 ditësh, me asist të Rashicës, Werder fiton

Foto: bundesliga.de

Pas 48 ditësh, me asist të Rashicës, Werder fiton

18 January, 2020 @17:55

Werder Bremen ka arritur të shënojë fitore jashtëzakonisht të rëndësishme për të nisur vitin 2020 mbarë.

Fiks pas 48 ditësh ekipi ku luan Milot Rashica ka arritur të shënojë fitore në Bundesligë dhe atë përsëri si mysafir, duke e mposhtur Fortunën në Dyzeldorf.

TABELA AKTUALE

Rashica ka asistuar në golin e kapitenit Niklas Moisander, derisa ky i fundit është ndëshkuar me të kuq në minutat shtesë të ndeshjes, dhe në tre pikëshin jetik të skuadrës, 0-1 [Moisander 65].

KLINSMANN

Qëndroi vetëm 10 xhiro

Foto: Hertha/fb

12 February, 2020 @10:55

Trajneri i emëruar në nëntor të vitit të kaluar, ka duruar vetëm 10 xhiro si shef i shtabit teknik të…

DFB POKAL

Rashica shënon histori te Werderi, që eliminoi Dortmundin

Foto: Werder/fb

4 February, 2020 @22:55

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, me golin e shënuar sonte në fitore ndaj Borussia Dortmundit 3-2 në kuadër të…

BORUSSIA DORTMUND 5-0 UNION BERLIN

Senzacioni Håland vazhdon, 8 tentime, 7 gola në 3 ndeshje

Foto: BVB/fb

1 February, 2020 @17:41

Sulmuesi i ri norvegjez, Erling Håland, ka vazhduar të shënojë për ekipin e tij të ri, Borussia Dortmund. Håland…

FORTUNA 1-1 EINTRACHT

Valoni startues në barazimin e Fortunës

Foto: Fortuna/fb

1 February, 2020 @17:34

Valon Berisha ka qenë në formacionin startues te ekipi i tij i ri Fortuna, që ka barazuar ndaj Eintrachtit 1-1…

AUGSBURG 2-1 WERDER

Kriza te Werderi i Rashicës vazhdon, ekipi mbetet në zonën e rrezikshme

Foto: bundesliga.de

1 February, 2020 @17:23

Augbsburgu ka ndërprerë serinë prej tre ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, për të përmbysur epërsinë e pjesës së parë të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga