Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHAMPIONSHIP PLAY OFF

Fitore minimale ndaj Leedsit, Southamptoni rikthehet në Premier League!

Fitore minimale ndaj Leedsit, Southamptoni rikthehet në Premier League!


26 May, 2024 @18:18

Pasi e eliminoi WBA-në në gjysmëfinale të Play Off-it, sot Southamptoni fitoi 1-0 ndaj Leedsit në finalen e Wembleyt, për ta siguruar kështu rikthimin në Premier League.

Goli i vetëm i këtij takimi u shënua nga Adam Armstrong në minutën e 24’, mjaftueshëm për “The Saints” që ta fitojnë këtë takim.

Kujtojmë që në Premier League nga vendet 1 dhe 2 të Championshipit u ngjitën Leicester City dhe Ipswich Town, e tash atyre iu bashkangjitet edhe Southamptoni.

Sezoni i ri i Premier Ligës fillon më 17 gusht.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League