Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

1/2: ISTOGU - DUKAGJINI

Fitore në Istog, Dukagjini pranë finales!

Foto: FC Istogu

Fitore në Istog, Dukagjini pranë finales!


7 April, 2021 @16:53

Dukagjini i Armend Dallkut një hap larg finales së madhe!

Skuadra nga Klina sot triumfoi 1-2 (Ragip Mazrekaj 75’ / Altin Merlaku 28’, Elton Basriu 77’) si mysafir i Istogut në duelin e parë mes tyre në kuadër të gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, për t’iu afruar kështu shumë finales së kësaj gare.

Golin e parë të ndeshjes e shënoi Altin Merlaku i klinasve në minutën e 28’. Pas një krosimi të Fatlum Gashit nga goditja e dënimit, topi fillimisht shkoi te Labinot Jashanica, e më pas te Merlaku, i cili nuk gaboi nga një distancë jo fort e madhe.

Rezultati mbeti 0-1 deri në minutën e 75’, kur Ragip Mazrekaj i vendasve barazoi në 1-1, ndërkohë që 5 minuta para golit të shënuar, “trofat” e shpërdoruan një penallti.

SKEMA E KUPËS

Goditja e Qëndrim Jahajt të vendasve nga pika e bardhë (70’) u prit nga portieri gjakovar, Altik Muhaxhiri, i cili bëri që epërsia e Dukagjinit të mbetej 0-1, të paktën edhe për 5 minuta.

Gjithsesi, Dukagjini nuk u dorëzua dhe përkundër golit të pranuar, reagoi mjaft mirë, duke shënuar për 1-2 në minutën e 77’. Ishte Elton Basriu ai që me kokë shënoi për rezultatin përfundimtar 1-2 dhe ia mundësoi Dukagjinit kthimin në Klinë me fitore.

Kështu, Dukagjini ndeshjen e dytë në shtëpi e nis me një epërsi të konsiderueshme dhe mund të thuhet që është afër finales së Kupës.

Ndeshja e kthimit mes këtyre dy skuadrave luhet më 21 prill në Klinë..


FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

07/04/21 @ 14:45

BLUE MANCHESTER

Pas vazhdimit, flet De Bruyne

Premier League/Transfere

Pas vazhdimit, flet De Bruyne

07/04/21 @ 13:12

BARCELONA

Nesër vendoset për El Clasico

La Liga

Nesër vendoset për El Clasico

07/04/21 @ 12:59

LISTA E LOJTARËVE

Emërorja e Kosovës U17 para ndeshjeve ndaj Bullgarisë U17

Përfaqësuesja

Emërorja e Kosovës U17 para ndeshjeve ndaj Bullgarisë U17

07/04/21 @ 12:41

ROJIBLANCOS

Nuk do të mund të kthehet!

La Liga

Nuk do të mund të kthehet!

07/04/21 @ 12:37

REAL MADRID

Ramos krenar me ekipin

Champions League/La Liga

Ramos krenar me ekipin

07/04/21 @ 12:33

TROFTAT

Granit Jahaj, sekretari i ri i Istogut

Kupa e Kosovës/FFK Liga e parë

Granit Jahaj, sekretari i ri i Istogut

09/04/21 @ 15:39

ISTOGU

Sekretari i shkarkuar i Istogut pranon fajin dhe kërkon falje publike

Kupa e Kosovës/FFK Liga e parë

Sekretari i shkarkuar i Istogut pranon fajin dhe kërkon falje publike

09/04/21 @ 15:28

KUPA E KOSOVËS

Istogu eliminohet nga Kupa, Dukagjini kualifikohet në finale

Kupa e Kosovës

Istogu eliminohet nga Kupa, Dukagjini kualifikohet në finale

08/04/21 @ 19:55

NAZMI RAMA

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

Kupa e Kosovës

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

07/04/21 @ 18:27

ARMEND DALLKU

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

Kupa e Kosovës

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

07/04/21 @ 18:24

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Kishim 5 lëndime, vështirë të luajmë në dy fronte

Kupa e Kosovës

Ramadani: Kishim 5 lëndime, vështirë të luajmë në dy fronte

07/04/21 @ 18:10

TAHIR BATATINA

Batatina: E kemi pasur freskinë e duhur për fitore

Kupa e Kosovës

Batatina: E kemi pasur freskinë e duhur për fitore

07/04/21 @ 17:51

1/2: PRISHTINA - LLAPI

Llapi në epërsi, shpresën prishtinase e mban gjallë Pefqeli

Kupa e Kosovës

Llapi në epërsi, shpresën prishtinase e mban gjallë Pefqeli

07/04/21 @ 16:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

07/04/21 @ 14:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Istogu - Dukagjini

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Istogu - Dukagjini

07/04/21 @ 14:42


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës