Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BLUE MANCHESTER

Pas vazhdimit, flet De Bruyne

Foto:Google

Pas vazhdimit, flet De Bruyne


7 April, 2021 @13:12

Mesfushori i Manchester City, Kevin De Bruyne ka nënshkruar një zgjatje të kontratës dy-vjeçare që do ta mbajë atë në klub deri në vitin 2025.

Lojtari i Belgjikës, marrëveshja e të cilit do të skadonte në 30 qershor 2023, tani duket se do të kalojë pjesën më të madhe të karrierës së tij në Etihad.

De Bruyne ka kaluar sezone të shkëlqyeshme që kur u bashkua me klubin nga Wolfsburg në 2015, duke fituar shtatë trofe me Cityn.

Belgu u shpreh i lumtur që nënshkroi zgjatjen e kontratës me citizenët.

“Nuk mund të isha më i lumtur. Që kur u bashkova me Cityn në 2015, jam ndjerë si në shtëpinë time. Unë i dua tifozët, familja ime është vendosur këtu në Manchester dhe loja ime është zhvilluar me të vërtetë mirë,” tha ai.

De Bruyne ka bërë 255 paraqitje për City në të gjitha garat që prej bashkimit nga Wolfsburg në 2015.

Ai ka gjithsej 76 asistime në 176 ndeshje në Premier Ligë - gjithashtu ka shënuar 41 gola për City në ligë.


LISTA E LOJTARËVE

Emërorja e Kosovës U17 para ndeshjeve ndaj Bullgarisë U17

Përfaqësuesja

Emërorja e Kosovës U17 para ndeshjeve ndaj Bullgarisë U17

07/04/21 @ 12:41

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina-Llapi, ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Prishtina-Llapi, ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës

07/04/21 @ 11:15

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

07/04/21 @ 14:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Istogu - Dukagjini

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Istogu - Dukagjini

07/04/21 @ 14:42

BARCELONA

Nesër vendoset për El Clasico

La Liga

Nesër vendoset për El Clasico

07/04/21 @ 12:59

ROJIBLANCOS

Nuk do të mund të kthehet!

La Liga

Nuk do të mund të kthehet!

07/04/21 @ 12:37

REAL MADRID

Ramos krenar me ekipin

Champions League/La Liga

Ramos krenar me ekipin

07/04/21 @ 12:33

ISTOGU - DUKAGJINI

Istogu-Dukagjini për avantazh

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Istogu-Dukagjini për avantazh

07/04/21 @ 11:43

NË MAQEDONI

Struga po kërkon historinë sot

International/Sportistë shqiptarë në botë

Struga po kërkon historinë sot

07/04/21 @ 11:32

E FUNDIT

Deri në 2025 te City

Premier League/Transfere

Deri në 2025 te City

07/04/21 @ 11:05

MAN UTD 2-0 GRANADA & ROMA 1-1 AJAX

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

Europa League/Premier League/Serie A

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

15/04/21 @ 23:27

SLAVIA 0-4 ARSENAL & VILLARREAL 2-1 DINAMO

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

Europa League/Premier League/La Liga

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

15/04/21 @ 23:15

SULMUESI BELG NË RADAR

Londinezët e duan Mertensin

Premier League/Serie A/Transfere

Londinezët e duan Mertensin

15/04/21 @ 16:23

CHAMPIONS LEAGUE

Pjesëmarrjet në gjysmëfinale: Chelsea mbi Unitedin!

Champions League/Premier League

Pjesëmarrjet në gjysmëfinale: Chelsea mbi Unitedin!

14/04/21 @ 14:03

FORMACIONET E MUNDSHME

Rast për dëshmim

Champions League/Premier League/Bundesliga

Rast për dëshmim

14/04/21 @ 14:00

FORMACIONET E MUNDSHME

A do të ketë rikthim të madh në Anfield?

Champions League/Premier League/La Liga

A do të ketë rikthim të madh në Anfield?

14/04/21 @ 13:51

PARA DUELIT

Dortmund e City me mungesa

Champions League/Premier League/Bundesliga

Dortmund e City me mungesa

14/04/21 @ 13:18

NË KËRKIM TË GJYSMËFINALES

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

Champions League/Premier League/Bundesliga/Ligue 1

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

13/04/21 @ 15:42

KLOPP

Liverpooli nuk dorëzohet

Champions League/Premier League

Liverpooli nuk dorëzohet

13/04/21 @ 14:39

BITCOIN

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

Premier League

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

13/04/21 @ 08:44


 
Të gjitha lajmet nga Premier League