Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina-Llapi, ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës

FOTO / Prishtina

Prishtina-Llapi, ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës


7 April, 2021 @11:15

Sot nga ora 15:00, do të përballet Prishtina me Llapin në kuadër të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Gjatë historisë së Kupës së Kosovës, këto dy skuadra janë takuar 3 herë. Llapi e eliminoi Prishtinën në vitin 2015 në 1/8 e finales, kurse në dy përballjet tjera Prishtin doli triumfuese ndaj Llapit (2016 dhe 2018).

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Ndeshja e kthimit në mes këtyre dy skuadrave do të luhet më 21 prill.

Ekipi me rezultat të përgjithshëm më të mirë nga dy ndeshjet, do të sigurojë finalen e Kupës së Kosovës.


E FUNDIT

Deri në 2025 te City

Premier League/Transfere

Deri në 2025 te City

07/04/21 @ 11:05

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Man City - Borussia Dortmund

Champions League

Notat e futbollistëve: Man City - Borussia Dortmund

06/04/21 @ 23:09

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Real Madrid - Liverpool

Champions League

Notat e futbollistëve: Real Madrid - Liverpool

06/04/21 @ 23:05

CITY - DORTMUND

Shpëtimtari Foden, City fiton duelin e parë

Champions League

Shpëtimtari Foden, City fiton duelin e parë

06/04/21 @ 23:04

REAL MADRID - LIVERPOOL

Fitore madrilene, drejt Anglisë me epërsi!

Champions League

Fitore madrilene, drejt Anglisë me epërsi!

06/04/21 @ 22:54

MEDIA

Ardian Ismajli reagon ashpër ndaj shtrembërimeve

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ardian Ismajli reagon ashpër ndaj shtrembërimeve

06/04/21 @ 22:36

ARBEN SIMITÇIU

Simitçiu i kënaqur me paraqitjen përballë Holandës, por jo edhe me rezultatin

Futsall Superliga

Simitçiu i kënaqur me paraqitjen përballë Holandës, por jo edhe me rezultatin

06/04/21 @ 22:29

CITY - DORTMUND

Goli i anuluar i Bellingham, vendim i drejtë?

Champions League

Goli i anuluar i Bellingham, vendim i drejtë?

06/04/21 @ 21:53

SHQIP NË BOTË

4 futbollistë shqiptarë në 11-shet më të mira të javës

International/Sportistë shqiptarë në botë

4 futbollistë shqiptarë në 11-shet më të mira të javës

06/04/21 @ 20:12

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real Madrid - Liverpool

Champions League

Formacionet zyrtare: Real Madrid - Liverpool

06/04/21 @ 19:51

TROFTAT

Granit Jahaj, sekretari i ri i Istogut

Kupa e Kosovës/FFK Liga e parë

Granit Jahaj, sekretari i ri i Istogut

09/04/21 @ 15:39

ISTOGU

Sekretari i shkarkuar i Istogut pranon fajin dhe kërkon falje publike

Kupa e Kosovës/FFK Liga e parë

Sekretari i shkarkuar i Istogut pranon fajin dhe kërkon falje publike

09/04/21 @ 15:28

KUPA E KOSOVËS

Istogu eliminohet nga Kupa, Dukagjini kualifikohet në finale

Kupa e Kosovës

Istogu eliminohet nga Kupa, Dukagjini kualifikohet në finale

08/04/21 @ 19:55

NAZMI RAMA

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

Kupa e Kosovës

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

07/04/21 @ 18:27

ARMEND DALLKU

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

Kupa e Kosovës

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

07/04/21 @ 18:24

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Kishim 5 lëndime, vështirë të luajmë në dy fronte

Kupa e Kosovës

Ramadani: Kishim 5 lëndime, vështirë të luajmë në dy fronte

07/04/21 @ 18:10

TAHIR BATATINA

Batatina: E kemi pasur freskinë e duhur për fitore

Kupa e Kosovës

Batatina: E kemi pasur freskinë e duhur për fitore

07/04/21 @ 17:51

1/2: PRISHTINA - LLAPI

Llapi në epërsi, shpresën prishtinase e mban gjallë Pefqeli

Kupa e Kosovës

Llapi në epërsi, shpresën prishtinase e mban gjallë Pefqeli

07/04/21 @ 16:58

1/2: ISTOGU - DUKAGJINI

Fitore në Istog, Dukagjini pranë finales!

Kupa e Kosovës

Fitore në Istog, Dukagjini pranë finales!

07/04/21 @ 16:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

07/04/21 @ 14:45


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës