Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

11-SHET POTENCIALE

Formacionet e mundshme: Spanja-Kosova

Foto: FFK

Formacionet e mundshme: Spanja-Kosova


31 March, 2021 @11:58

Dueli i parë mes dy shteteve luhet sonte, derisa Spanja pret Kosovën në La Cartuja të Sevillës.

Spanja ka fituar 4 pikë nga 2 ndeshjet e para në Grupin B, ndërsa Kosova s’ka ende pikë dhe ka zhvilluar vetëm një ndeshje.

ORARI dhe TABELA

Para duelit të sontëm, Spanja e Kosova pritet të dalin me këto formacione në përballjen e parë dhe historike mes tyre.

SPANJA:

Portier: Unai Simon;

Mbrojtës: Eric Garcia, Sergio Ramos, Jordi Alba, Marcos Llorente;

Mesfushorë: Koke, Sergio Canales, Pedri;

Sulmues: Dani Olmo, Moreno, Oyarzabal.

KOSOVA:

Portier: Samir Ujkani;

Mbrojtës: Florent Hadërgjonaj, Ibrahim Dresevic, FidanAliti, Leart Paqarada;

Mesfushorë: Hekuran Kryeziu, Betim Halimi, - Milot Rashica, Bersant Celina, Arbër Zeneli;

Sulmues: Vedat Muriqi;i:

parashikimi i Mundo's

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Lëndohet João Félix

Kualifikimet për Botëror/La Liga

Lëndohet João Félix

31/03/21 @ 11:11

MARCA

Spanja sot e pranon Kosovën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Spanja sot e pranon Kosovën

31/03/21 @ 10:55

GJIBRALTARI - HOLANDA

Holandës në pjesën e dytë i kujtohet forca

Kualifikimet për Botëror

Holandës në pjesën e dytë i kujtohet forca

30/03/21 @ 23:02

TURQIA 3-3 LETONIA

Letonia merr pikën e parë, befason Turqinë në formë

Kualifikimet për Botëror/International

Letonia merr pikën e parë, befason Turqinë në formë

30/03/21 @ 22:57

BELGJIKA - BJELORUSIA

8elgjika demolon Bjellorusinë

Kualifikimet për Botëror

8elgjika demolon Bjellorusinë

30/03/21 @ 22:48

STËRVTITJA E FUNDIT

Të gatshëm për Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Të gatshëm për Spanjën

30/03/21 @ 22:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (26)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (26)

30/03/21 @ 20:57

NGA KONFERENCA

Reja pa eksperimente në ndeshjen e nesërme

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja pa eksperimente në ndeshjen e nesërme

30/03/21 @ 20:44

SOUTH AMERICA

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

Kualifikimet për Botëror/International

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

09/06/21 @ 09:00

SOUTH AMERICA

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

Kualifikimet për Botëror/International

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

09/06/21 @ 08:49

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror