Të gjitha lajmet

CITY - MONACO

Formacionet zyrtare: Manchester City vs. Monaco

Formacionet zyrtare: Manchester City vs. Monaco

21 February, 2017 @20:05

Pas ndeshjes Leverkusen vs. Atletico, janë publikuar formacionet edhe për ndeshjen mes Cityt e Monacos. Manchester City: Caballero; Sagna, Stones, Otamendi, Fernandinho; Yaya Touré; Sané, Silva, De Bruyne, Sterling; Agüero. Monaco: Subasic; Sidibé, Raggi, Glik, Mendy; Bernardo Silva, Fabinho, Bakayoko, Lemar; Mbappé, Falcao.

LEVERKUSEN - ATLETICO

Formacionet zyrtare: Leverkusen vs. Atletico

21 February, 2017 @20:00

Janë publikuar formacionet startuese për duelin mes Leverkusenit e Atletico Madredit në kuadër të 1/8 së finales në Champions Leagues.…

KUPA E KOSOVËS

Trepça, çerekfinalistja e fundit

21 February, 2017 @19:56

Ndeshja e cila nuk u zhvillua në fundjavë për shkak të motit të keq, Flamurtari vs. Trepça, u zhvillua sot…

PËRGATITORE

Sonte miqësorja Juniku-Peja

21 February, 2017 @14:57

Para fillimit të stinorit pranveror të Superligës së Kosovës në futsall, Juniku dhe Peja do të zhvillojnë sonte një ndeshje…

HAPET RASTI

Portieri Shaw në disciplinoren e lojërave të fatit

Wayne Shaw duke ngrënë gjatë ndeshjes

21 February, 2017 @14:39

Portieri rezerv i Sutton United (ekip i National League, liga e pestë angleze), Wayne Shaw, që u bë i famshëm…

PARA NDESHJES: CITY v MONACO

City pret Monacon në formë

Stadiumi: Etihad.

21 February, 2017 @12:49

Dueli më interesant i natës në Ligë të Kampionëve pritet të jetë ky ndërmjet Manchester Cityt të Pep Guardiolës dhe…

PARA NDESHJES: BAYER - ATLETICO

A do të kenë gjermanët fuqi?

Bay Arena, pritet të mbushet sonte

21 February, 2017 @12:37

Dueli i sotëm i Ligës së Kampionëve vë përballë Bayer Leverkusenin dhe Atletico Madridin. A do të kenë fuqi gjermanët…

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria miqësore me Bosnjen në mars

Reprezentuesit e Bosnjës në stërivtje/ REUTERS/Arkiv

21 February, 2017 @12:25

Kombëtarja shqiptare ka aranzhuar miqësoren e radhës për muajin mars. 4 ditë pas ndeshjes kualifikuese me Italinë drejt Rusia 2018,…

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të…

CHAMPIONS LEAGUE

Vëmendja në Londër e Napoli

3 October, 2018 @12:40

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, sonte zhvillohen edhe 8 të tjera në kuadër të xhiros së dytë të grupeve…

CHAMPIONS LEAGUE

‘Lëkundja’ e fundit për Josen?

Foto: Unitedreds

2 October, 2018 @23:06

Zhgënjim pas zhgënjimi! Manchester United ka dështuar të fitojë edhe në ndeshjen e luajtur sonte në kuadër të Ligës së…

NUMRAT E EKIPEVE NË UEFA

UEFA zyrtarizon numrin e ekipeve të Kosovës për stinorin 2019/20

Foto: uefa.com

2 October, 2018 @13:19

UEFA përmes një komunikate zyrtare i ka bërë të ditur FFK-së se në edicionin 2019/20 të garave të saja, do…

STATS

Kalojnë 2 vite, vetëm Messi shënues jashtë shtëpisë!

2 October, 2018 @12:37

Një statistikë interesante dhe 'jo fort pozitive' për Barcelonën! Kur bëhet fjalë për ndeshjet e luajtura jashtë shtëpisë në Champions…

Të gjitha lajmet nga Champions League