Të gjitha lajmet

GRUPI A: MOLDAVIA - FRANCA

Franca starton bindshëm

Franca starton bindshëm

22 March, 2019 @23:00

Moldavia
Franca
Moldavia 1 : 4 Franca
Vladimir Ambros 89' Antoine Griezmann 21', Raphael Varane 24', Olivier Giroud 36', Kylian Mbappe 87'

Stadionul Zimbru

Kundërshtari i Shqipërisë në Grupin H, Franca, me lehtësi e mposhti Moldavinë me rezultat 1-4.

Goli i parë i trekolorëve, erdhi në minutën e 21’, pas një kombinimi të bukur në mes të Pogbas dhe Griezmannit, ku ky i fundit arriti të shënojë me një vollej të bukur sikurse asistimi.

Tre minuta më vonë epërsia u dyfishua përmes mbrojtësit Raphael Varane, derisa pjesa e parë u mbyll me golin e Olivier Giroudit.

Në pjesën e dytë të ndeshjes në minutën e 87’, Kylian Mbappe e shënoi golin e katërt të Francës , derisa goli i nderit për Moldavinë erdhi në minutën e 89’ nga Vladimir Ambros.

TABELA AKTUALE

Franca me këtë fitore u vendos në krye të Grupit H, grup në të cilin ndodhet edhe Shqipëria.

LEDIAN MEMUSHAJ

Memushaj: Goli i dytë na preu këmbët

22 March, 2019 @22:51

Mesfushori i Shqipërisë, Ledian Memushaj, komentoi ndeshjen e humbur sonte me rezultat 0-2 ndaj Turqisë. “Sonte asgjë nuk shkoi mirë…

GRUPI H: SHQIPËRIA - TURQIA

Start me humbje, fundi i Panuccit?

22 March, 2019 @22:43

Me humbje ka filluar grupi eliminator drejt EURO2020 për Kombëtaren e Shqipërisë, humbje që është e nënta për Panuccin…

GRUPI A: ANGLIA - ÇEKIA

Super Sterling për kryesimin e grupit të Kosovës

Foto: UEFA

22 March, 2019 @22:36

Edhe pse jo me formacionin më të mirë në fushë, përfaqësuesja e Anglisë nuk ka hasur probleme në ndeshjen e…

ALB - TUR

Epërsia e dyfishtë për Turqinë

22 March, 2019 @22:01

Turqia ka gjetur golin e dytë në ndeshjen përballë Shqipërisë. Ekipi kundërshtar arriti të shënojë në minutën 55’ me një…

SHQIPËRIA - TURQIA

Në disavantazh pas pjesës së parë

Foto: D.SH / TOPSPORTI

22 March, 2019 @21:36

Pas 45 minutave lojë në Shkodër, rezultati mes Shqipërisë dhe Turqisë shënon 0-1. Kombëtarja Shqiptare zhvilloi një pjesë të parë…

ALB - TUR

Turqia kalon në epërsi

22 March, 2019 @21:06

Turqia ka shënuar golin e parë në ndeshjen që po zhvillohet aktualisht në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër në përballje…

SHQIPËRIA - TURQIA

Lojtarët në fushë për ‘nxemje’

TOPSPORTI / D.SH

22 March, 2019 @20:17

Pak para ndeshjes, futbollistët e Kombëtares Shqiptare kanë dalë për ‘nxemje’ në fushë. FORMACIONET STARTUESE Si zakonisht, TopSporti vjen…

VIDEO

Bastien Toma shënon për Zvicrën U21

22 March, 2019 @19:58

Futbollisti i talentuar nga Kosova, Bastien Toma, po tregon paraqitje të shkëlqyer në ndeshjen miqësore ndërmjet Zvicrës U21 dhe Kroacisë…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

ZVICRA - DANIMARKA

Danezët kthehen senzacionalisht ndaj Zvicrës

TOPSPORTI/ A. P.

26 March, 2019 @22:48

Danimarka atë që ia bëri Kosovës në miqësore, edhe më rëndë ia ktheu Zvicrës. Pas epërsisë 3-0 të Zvicrës që…

MIQËSORE

Rivali i Kosovës avancon, por mposhtet nga Brazili në fund

Foto: CBF

26 March, 2019 @22:40

Ka qenë një ndeshje e jashtëzakonshme miqësore e sontmja në Prag, ku Çekia avancoi në duel me Brazilin 1-0. …

DANIMARKA

Më shumë se gjysma ndaj Kosovës ishin rezervë

Fotot: TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 March, 2019 @20:46

Kasper Schmeichel, Henrik Dalsgaard, Thomas Delaney, Nicolai Jorgensen, Martin Braithwaite - kanë qenë të vetmit që kanë startuar ndaj Kosovës…

E FUNDIT

Mali i Zi - Kosova, pa tifozë?!

Fotografitë: UEFA Euro/fb

26 March, 2019 @12:40

Pas thirrjeve raciste në kuadër të ndeshjes së mbrëmshme Mali i Zi - Anglia, në kuadër të kualifikimeve për EURO…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020