Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BUNDESLIGA

Frankfurt kërkon Raúlin

Foto:Google

Frankfurt kërkon Raúlin


7 May, 2021 @14:04

E ardhmja e Raúl González Blanco si trajner mund të jetë në Bundesliga.

Sipas Goal Germany, Eintracht Frankfurt janë të interesuar për trajnerin aktual të Real Madrid Castilla si pasardhës të Adi Hütter, i cili do të marrë detyrën në Gladbach sapo të mbarojë sezoni aktual.

Nëse ndodhë një gjë e tillë, Raul do të kthehej në Gjermani nëntë vjet pas kohës së tij si lojtar në Schalke 04.

Për Eintracht, spanjolli është trajner i shkëlqyeshëm që ka arritur objektivat me Castilla, ai gjithashtu ka ngritur disa lojtarë, të tillë si Arribas, Altube, Miguel, tashmë kanë pasur minuta edhe në skuadrën e parë të Real Madridit.

Puna e tij në krye të Castilla nuk ka kaluar pa u vërejtur në ekipin gjerman, ku ata besojnë se Raúl do të ishte trajneri perfekt për të vazhduar dhënien e vazhdimësisë për ekipin gjerman.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga