Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Foto:Google

Aubameyang ka humbur katër kilogram


6 May, 2021 @15:03

Kapiteni i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, ka zbuluar se familja e tij ishte e frikësuar nga humbja e katër kilogramëve, pasi ai u prek nga malaria ndërsa ishte në detyrë me kombëtaren në mars.

Sulmuesi gabonez humbi katër ndeshje pas diagnozës me këtë sëmundje.

Ai u kthye në humbjen gjysmëfinale të Europa League në Villarreal, javën e kaluar dhe është në radhë për të filluar ndeshjen e kthimit, pasi ka shënuar në fitoren e së dielës në Premier League në Newcastle.

Fillimisht sulmuesi nuk ishte në dijeni për sëmundjen, por duke parë simptomat, ai u konsultua me mjekun dhe e vërtetuan që ishte prekur nga malaria.

“Unë kisha tre ditë rresht ethe, tërë ditën dhe tërë natën, pa ndërprerje. Barnat që i përdorja nuk kishin asnjë efekt. Pas kësaj, unë fola me mjekun. Unë thashë se kisha nevojë të shkoja në spital sepse kisha udhëtuar në Afrikë, kështu që mbase ishte diçka si malarja. Kam qëndruar në spital për tre ditë. Isha vërtet keq dhe humba katër kilogramë”, tha Aubameyang.


BETIS

Momenti i Bartras

La Liga

Momenti i Bartras

06/05/21 @ 13:41

VALENCIA

Lëndohet Gayà

La Liga

Lëndohet Gayà

06/05/21 @ 13:39

BALLKANI - ARBËRIA

Ballkani ndjek kreun, Arbëria mbijetesën

FFK Superliga

Ballkani ndjek kreun, Arbëria mbijetesën

06/05/21 @ 11:35

DRENICA - LLAPI

Drenica don të vazhdojë formën e mirë

FFK Superliga

Drenica don të vazhdojë formën e mirë

06/05/21 @ 11:40

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50

CONFERENCE LEAGUE

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

Europa League

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

15/06/21 @ 13:42

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

Europa League/Premier League/La Liga

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

27/05/21 @ 00:37

FINALJA E EUROPA LEAGUE

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

Europa League/Premier League/La Liga/International

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

26/05/21 @ 23:58

PARA FINALES

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

Europa League/Premier League/La Liga/International

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

26/05/21 @ 12:14

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League