Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRENICA - LLAPI

Drenica don të vazhdojë formën e mirë

Drenica don të vazhdojë formën e mirë


6 May, 2021 @11:40

Ndeshja e fundit e xhiros së 33 në Superligë, do të luhet në mes të Drenicës dhe Llapit në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Që të dyja skuadrat në 3 përballjet e tyre në këtë sezon, kanë fituar nga një ndeshje dhe një ka përfunduar baraz.

TABELA AKTUALE

Drenica si mysafire e kishte mposhtur Llapin me rezultat 0-1 në ndeshjen e parë, derisa Llapi me rezultat të njëjtë e kishte mposhtur në Skenderaj kundërshtarin, kurse ndeshja e tretë përfundoi me rezultat 3-3.

Llapi me 39 pikë gjendet në pozitën e pestë, kurse Drenica me 38 pikë në pozitën e shtatë.


BALLKANI - ARBËRIA

Ballkani ndjek kreun, Arbëria mbijetesën

FFK Superliga

Ballkani ndjek kreun, Arbëria mbijetesën

06/05/21 @ 11:35

TRAJNERI I PARË ME KËTË ARRITJE

Arritje historike për Thomas Tuchelin

Champions League/Premier League

Arritje historike për Thomas Tuchelin

05/05/21 @ 23:31

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 23:22

A&N

A&N formon akademinë e klubit

FFK Liga e parë

A&N formon akademinë e klubit

05/05/21 @ 23:21

OTO JOHN

Oto John i etur për të shënuar

FFK Superliga

Oto John i etur për të shënuar

05/05/21 @ 23:02

CHELSEA 2-0 REAL MADRID

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

Champions League

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

05/05/21 @ 22:58

GJILANI

Gjilani ndanë rrugët me dy futbollistë

FFK Superliga

Gjilani ndanë rrugët me dy futbollistë

05/05/21 @ 21:52

DRENICA

Drenica u bënë thirrje tifozëve para ndeshjes me Llapin

FFK Superliga

Drenica u bënë thirrje tifozëve para ndeshjes me Llapin

05/05/21 @ 20:14

PRISHTINA

Prishtina shton futbollistë premtues në skuadër

FFK Superliga/Transfere

Prishtina shton futbollistë premtues në skuadër

14/08/21 @ 20:03

GJILAN

Ardit Tahiri përforcim i radhës te Drita

FFK Superliga/Transfere

Ardit Tahiri përforcim i radhës te Drita

14/08/21 @ 17:53

MIQËSORE

Gjilani fiton miqësoren kundër Ballkanit

FFK Superliga

Gjilani fiton miqësoren kundër Ballkanit

13/08/21 @ 19:49

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Humbje në Norvegji, Prishtina eliminohet

Conference League/FFK Superliga

Humbje në Norvegji, Prishtina eliminohet

12/08/21 @ 19:49

FORMACIONET ZYRTARE

Bodo-Prishtina, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Bodo-Prishtina, 11-shet startuese

12/08/21 @ 17:05

GJILANI

Gjilani përforcon sulmin nga Superiorja

FFK Superliga/Transfere

Gjilani përforcon sulmin nga Superiorja

12/08/21 @ 12:31

DRITA

Drita gjen menjëherë zëvendësimin e Aragos

FFK Superliga/Transfere

Drita gjen menjëherë zëvendësimin e Aragos

10/08/21 @ 19:02

GJILAN

Drita përshëndetet me futbollistin e saj

FFK Superliga/International/Transfere

Drita përshëndetet me futbollistin e saj

10/08/21 @ 17:33

RISI NË KRYEQYTET

Betim Halimi lë Ukrainën për Prishtinën

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Betim Halimi lë Ukrainën për Prishtinën

10/08/21 @ 13:48

OSIJEK

Bjelica i kënaqur me Dakun, i vazhdohet kontrata

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Bjelica i kënaqur me Dakun, i vazhdohet kontrata

09/08/21 @ 15:33


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga