Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

Foto: UCL/fb

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid


5 May, 2021 @23:22

Chelsea ka arritur finalen e tretë të Ligës së Kampionëve në histori të klubit sonte, duke e eliminuar Real Madridin në gjysmëfinale të garës, me rezultat të përgjithshëm nga dy ndeshjet, 3-1 (1-1 në Madrid dhe 2-0 në Londër).

Ndërsa sa i përket paraqitjes së sontme të futbollistëve në fushë, ekspertët e Eurosportit i kanë dhënë çmimin e lojtarit të ndeshjes mesfushorit atomik francez, Ngolo Kante, që ka qenë i pandalshëm në secilin repart - duke ndalë mesfushën madrilene dhe duke krijuar për sulmin e skuadrës së tij.

NOTAT E FUTBOLLISTËVE:

Chelsea XI: Mendy (8), Christensen (7), Silva (6), Rudiger (8), Azpilicueta (7), Kante (9), Jorginho (7), Chilwell (8), Mount (8), Havertz (7), Werner (8)

REZ: Pulisic (8), James (N/A), Ziyech (N/A), Giroud (N/A)

Shiko golat e ndeshjes

Real Madrid XI: Courtois (7), Nacho (5), Militao (6), Ramos (5), Mendy (5), Kroos (6), Modric (6), Casemiro (7), Hazard (6), Vinicius Jr (7), Benzema (8).

REZ: Valverde (5), Asensio (5), Rodrygo (N/A), Mariano (N/A)


A&N

A&N formon akademinë e klubit

FFK Liga e parë

A&N formon akademinë e klubit

05/05/21 @ 23:21

OTO JOHN

Oto John i etur për të shënuar

FFK Superliga

Oto John i etur për të shënuar

05/05/21 @ 23:02

CHELSEA 2-0 REAL MADRID

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

Champions League

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

05/05/21 @ 22:58

GJILANI

Gjilani ndanë rrugët me dy futbollistë

FFK Superliga

Gjilani ndanë rrugët me dy futbollistë

05/05/21 @ 21:52

DRENICA

Drenica u bënë thirrje tifozëve para ndeshjes me Llapin

FFK Superliga

Drenica u bënë thirrje tifozëve para ndeshjes me Llapin

05/05/21 @ 20:14

11-SHET

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 20:06

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21

UCL

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

FFK Superliga/Champions League/International

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

08/06/21 @ 13:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

Champions League

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

08/06/21 @ 12:45

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44


 
Të gjitha lajmet nga Champions League