Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHELSEA 2-0 REAL MADRID

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë


5 May, 2021 @22:58

Nëntë vite pasi që kishin ngritur për herë të parë trofeun e Ligës së Kampionëve duke e mposhtur Bayern Munchenin në finale, Chelsea ka arritur përsëri në hapin e fundit të garës më të rëndësishme të futbollit ekipor.

Londinezët me dominim në fushë dhe duke mos i lënë rast konkret Real Madridit, kanë shënuar fitore 2-0 [Werner 28, Mount 85] në ndeshjen e kthimit në Stamford Bridge, për të arritur finalen e tretë në histori të klubit.

Reali përgjatë ndeshjes befasisht nuk arriti të krijojë fare, derisa treshja e dalluar e mesfushës së tyre (Luka Modric, Casemiro, Toni Kroos) nuk funksionoi karshi Ngolo Kantesë fantastik si dhe Mason Mountit këmbëngulës dhe kreativ. Me këtë, rekord-kampioni evropian i jep fund garave ndërkombëtare për këtë sezon, duke u ndalë në gjysmëfinale, përkundër se iu kthye qendërmbrojtësi i dalluar, Sergio Ramos.

Kështu, Chelsea ka siguruar finalen e Ligës së Kampionëve 2020/21 ndaj Manchester Cityt, ku këta të fundit kanë arritur për herë të parë aty.

Ekipi i drejtuar nga Thomas Tuchel ka kaluar shumë më lehtë sesa që pritej ndeshjen e kthimit sonte, pas barazimit në duelin e parë në Alfredo di Stefano, 1-1.

Tash, finalja në Stamboll me 29 maj - është angleze.


GJILANI

Gjilani ndanë rrugët me dy futbollistë

FFK Superliga

Gjilani ndanë rrugët me dy futbollistë

05/05/21 @ 21:52

DRENICA

Drenica u bënë thirrje tifozëve para ndeshjes me Llapin

FFK Superliga

Drenica u bënë thirrje tifozëve para ndeshjes me Llapin

05/05/21 @ 20:14

11-SHET

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 20:06

ISMET MUNISHI

Munishi: Rezultati tregoi se kush është ‘baba’!

FFK Superliga

Munishi: Rezultati tregoi se kush është ‘baba’!

05/05/21 @ 18:44

ARDIAN NUHIU

Trajneri i Dritës tregon se kujt i takon përgjegjësia në rast të dështimit për titull

FFK Superliga

Trajneri i Dritës tregon se kujt i takon përgjegjësia në rast të dështimit për titull

05/05/21 @ 18:26

LEOTRIM KRASNIQI

Krasniqi: Luajtëm mirë në pjesën e parë

FFK Superliga

Krasniqi: Luajtëm mirë në pjesën e parë

05/05/21 @ 18:02

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21

UCL

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

FFK Superliga/Champions League/International

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

08/06/21 @ 13:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

Champions League

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

08/06/21 @ 12:45

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44


 
Të gjitha lajmet nga Champions League